Reklama
Reklama

Zobacz trasę 16. PKO Poznań Maratonu. Wkrótce mija termin zapisów!

fot. Andrzej Urbanowicz, archiwum
fot. Andrzej Urbanowicz, archiwum

W niedzielę, 11 października, odbędzie się 16. PKO Poznań Maraton. Osoby chcące wziąć udział w imprezie mają ostatni tydzień na dopisanie się do listy startowej. Dostępny jest już zapis wideo trasy, którą pokonają biegacze.

Start przewidziano w okolicy MTP. Następnie uczestnicy przebiegną m.in.Grunwaldzką, Hetmańską i Zamenhofa, aby w końcu pojawić się nad Maltą. - W okolicy 24 kilometra zabierzemy zawodników w sentymentalną podróż do miejsca, gdzie narodził się nasz maraton, gdzie w pierwszych edycjach było jego serce, start i meta. Teraz, po latach, znów nad Maltą pojawią się maratończycy - powiedział Łukasz Miadziołko, dyrektor maratonu.

Maratończycy zjawią się również na Sołaczu czy INEA Stadionie. Meta - podobnie jak start - w rejonie MTP.

Termin zapisów mija 1 października. Opłatę startową, która wynosi 200 złotych, należy opłacić najpóźniej 6 października. Osobom powyżej 60. roku życia przysługuje 50 proc. zniżki. Z opłaty startowej zwolnione są osoby, które ukończyły poprzednie 15 edycji Poznań Maraton oraz osoby startujące na wózkach.

Biuro zawodów zostanie umiejscowione w hali nr 3 MTP. Tam też będzie można odbierać (od piątku poprzedzającego bieg) pakiety startowe oraz wziąć udział w targach Poznań Sport Fair. Co ważne, wydawanie pakietów zakończy się w sobotę o 20:00.

Start niedzielnego maratonu o 9:00. 10 minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach.

Wzorem wielkich maratonów, 16.PKO Poznań Maraton przygotował dla biegaczy aplikację mobilną, dzięki której uczestnicy zawodów będą mieli pod ręką wszystkie bieżące informacje związane z nadchodzącym wydarzeniem. Aplikacja została przygotowana przez partnera PKO Poznań Maraton - INEA. Jest bezpłatna i praktyczna. Umożliwia szybki dostęp do rozpisanych planów treningowych i aktualności, można w niej wyliczyć międzyczasy, obejrzeć mapę oraz profil trasy, jak również znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane przez maratończyków pytania. Nawigacja ustawiona w aplikacji doprowadzi biegaczy do miasteczka maratońskiego na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz wskaże drogę na start. Wszystko to po to, aby przygotowania do maratonu były przyjemnością, a sam start bezstresowy.

Aplikacja na system android dostępna jest tutaj. Posiadacze produktów Apple można znaleźć pod tym adresem.

Szczegóły dotyczące imprezy znaleźć można na www.marathon.poznan.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro