Reklama

Poznań: po Warcie przepłynie parada jednostek pływających

fot. Tomasz Jan Marciniak / Przystań w Starym Porcie
fot. Tomasz Jan Marciniak / Przystań w Starym Porcie

Tegoroczny sezon wodny w Poznaniu przyniósł wiele nowości - regularne kursy statków po rzece, wypożyczalnia sprzętu wodnego czy zupełnie nowe plaże miejskie. Przystań w Starym Porcie będzie działać do 30 września, a już w najbliższą sobotę odbędzie się zamknięcie sezonu z niezwykłą paradą jednostek pływających.

Poznań wraca nad rzekę - po tegorocznym lecie z pewnością takie stwierdzenie jest prawdziwe. Od wiosny nad Wartą pojawiało się mnóstwo mieszkańców (co niestety często wiązało się z problemami związanymi z czystością), którzy coraz chętniej odpoczywali również na Warcie. Umożliwiały to m.in. regularne kursy statków turystycznych oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Nad rzeką zaczęły też działać w tym roku zupełnie nowe plaże miejskie.

Dużą rolę we wracaniu miasta nad rzekę odegrali nie tylko urzędnicy, ale też członkowie inicjatywy Mariniarze, którzy od dłuższego czasu zabiegali o utworzenie w Poznaniu przystani. Ostatecznie powstała w Starym Porcie i będzie funkcjonować do 30 września. Na sobotę zaplanowano natomiast zamknięcie sezonu wodnego. - W najbliższy weekend będzie sposobność by się spotkać i porozmawiać o minionym bogatym w wydarzenia sezonie na Warcie, a także o zbliżającym się już szybkimi krokami następnym sezonie wodnym. Kolejny sezon planujemy na kwiecień 2016 roku - wyjaśniają Mariniarze.

W ramach sobotnich atrakcji odbędzie się wieczorna parada jednostek pływających na Warcie. - Start z łachy piaszczystej przy wejściu do dawnej stoczni PBW powyżej mostu Przemysła o godzinie 19:30. Osoby nieposiadające jednostek pływających, a chcące wziąć udział w wydarzeniu mogą wynająć kajak. Prosimy chętnych o kontakt - apelują Mariniarze. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro