Reklama
Reklama

Inwestycje, których realizacji nie widać

fot. UMP
fot. UMP

W miejscu, gdzie miały powstać termy maltańskie, właśnie zakończyły się Juwenalia. W parku Kasprowicza na rozpoczęcie ciągle czeka budowa sztucznego lodowiska i raczej się nie doczeka. Projekty są gotowe, na efekty musimy jeszcze poczekać.

Od wbicia pierwszej łopaty na terenie planowanej budowy term nad Maltą minęło już pół roku. Od tego czasu w miejscu, gdzie mastanąćnajwiększy w regionie kompleks basenów, odbyła się jedynie największa w historii impreza studencka.Termy Maltańskie ciągle można oglądać jedynie na papierze. Prezes spółki Termy Maltańskie ma jednak nadzieję, że prawdziwe prace uda się rozpocząć jeszcze w tym roku. Natomiast władze miasta zapewniają, żedo 2009 roku budowa term zostanie zakończona. Poznań będzie miał basen o wymiarach olimpijskich, który będzie dzielony na dwa mniejsze. Obok powstanie jeszcze jeden basen. Na budowę pływalni miasto przeznaczy 50 milionów złotych, drugie tyle prawdopodobnie dostaniemy z Ministerstwa Sportu.

W przeciwieństwie do term maltańskich, pierwsze efekty prac od dawna widać już w Parku Kasprowicza. Słynne już fundamenty miały być zaczątkiem budowy w tymkrytego lodowiska. Miały... Tymczasem władze miasta rozważają budowę krytego lodowiska w rejonie stadionu miejskiego przy Bułgarskiej. Oprócz lodowiska, w parku Kasprowicza planowane są także inne inwestycje. Według projektów wokół Areny mają rozciągać się nowoczesne tereny zielone. W parku ma powstać basen i lodowisko, a na obrzeżach mają stanąć wysokie na 16 pięter apartamentowce.

Jednak na chwilę obecną jedynie plany są gotowe, natomiast namacalnych efektów zmian nie widać.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro