Reklama
Reklama

Od rana pętla na Górczynie bez tramwajów. Do niedzieli

fot. Nishio Poznań
fot. Nishio Poznań

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od rana w środę tramwaje nie kursują na odcinku ulicy Głogowskiej pomiędzy pętlą na Górczynie, a skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska. Konieczne jest tu przeprowadzenie pilnego remontu torowiska.

W ostatnich dniach tramwaje kursujące od skrzyżowania Głogowska/Hetmańska do pętli na Górczynie kursowały na krótkim odcinku torowiska w pobliżu ulicy Winklera z prędkością jedynie 5 km/h. MPK tłumaczyło, że w torze zerwały się mocowania szyny do podłoża i doszło do zniszczenia podlewu podszynowego.

- Prawdopodobnie jest to skutek wysokich temperatur, które wystąpiły tego lata. Wysokie temperatury powodują naprężenia termiczne w szynach, które wywołują wydłużanie się szyn, a w konsekwencji - zerwanie mocowań. W dalszej konsekwencji ruchoma szyna spowodowała zniszczenie podlewu, a uszkodzenie rozeszło się także na odcinek toru remontowanego w 2006 roku w ramach modernizacji węzła - wyjaśniała w ubiegłym tygodniu Iwona Gajdzińska z MPK Poznań.

Remont uszkodzonego torowiska rozpoczął się zgodnie z zapowiedzią - w nocy z wtorku na środę i potrwa do 27 września, a więc do najbliższej niedzieli. Pasażerowie, którzy normalnie poruszają się tędy tramwajami muszą się liczyć z utrudnieniami.

Na trasie Górczyn - Kaponiera uruchomiono autobus za tramwaj "T14". Zawieszono natomiast linię tramwajową nr 14.

GÓRCZYN - Głogowska - Roosevelta - Bukowska - Zeylanda - Zwierzyniecka - RONDO KAPONIERA - Roosevelta - Głogowska - GÓRCZYN

Przystanki linii T14:
GÓRCZYN - przystanek na peronie 5 (przodem autobusu w kierunku ul. Zgoda) na dworcu autobusowym,
SIELSKA - przystanki tramwajowe,
KRAUTHOFERA - przystanki tramwajowe,
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA - przystanki tramwajowe - możliwość przesiadki na linie 1,3,5,8,11,27,
RYNEK ŁAZARSKI - przystanki tramwajowe,
PARK WILSONA - przystanki tramwajowe,
DWORZEC ZACHODNI - możliwość przesiadki na linie 12 i 19, przystanki tramwajowe,
MOST DWORCOWY - możliwość przesiadki na linie 6,10,18, w kierunku Bałtyku przystanek tramwajowy, w kierunku Górczyna przystanek autobusów nocnych na ul. Roosevelta,
BAŁTYK - możliwość przesiadki na linie 5,6,8,13,15,27 - w kierunku Kaponiery przystanek tramwajowy, w kierunku Górczyna tymczasowy przystanek na ul. Roosevelta za skrzyżowaniem z ul. Bukowską,
RONDO KAPONIERA - przystanek końcowo-początkowy przy Domu Studenckim Jowita.

Zmienionymi trasami jeżdżą tramwaje 3, 5 i 8, a tramwaje linii 19 kursują częściej.

Linia 3
tramwaje jadące z WILCZAKA jadą trasą bez zmian do przystanku GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA, a następnie jadą ulicami Hetmańską i 28 Czerwca do pętli DĘBIEC. Powrót po tej samej trasie.

Linia 5
tramwaje jadące ze STOMILA jadą bez zmian do przystanku MOST TEATRALNY, a następnie jadą ulicami Roosevelta, Grunwaldzką, Reymonta i Hetmańską do przystanku GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA, skąd wracają trasą bez zmian do STOMILA.

Linia 8
tramwaje jadące z MIŁOSTOWA jadą bez zmian do przystanku GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA, a następnie jadą ulicami Hetmańską, Reymonta, Grunwaldzką i Roosevelta do przystanku MOST TEATRALNY, skąd wracają trasą bez zmian do MIŁOSTOWA.

Linia 19

zastępuje linię 14 na odcinku Os. Sobieskiego - Dworzec Zachodni. Linia kursuje codziennie przez cały dzień.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro