Reklama
Reklama

Ponad 60-kilogramowy sum wyłowiony z Jeziora Kierskiego

Sum złowiony rok temu był wielkościowo zbliżony do tego wyłowionego w tym roku | fot. Gospodarstwo Rybackie - Rybakówka Kiekrz - archiwum
Sum złowiony rok temu był wielkościowo zbliżony do tego wyłowionego w tym roku | fot. Gospodarstwo Rybackie - Rybakówka Kiekrz - archiwum

W październiku ubiegłego roku pisaliśmy o rybakach, którzy wyłowili z Jeziora Kierskiego 70-kilogramowego suma. W tym roku w sieć wpadł podobny okaz, ale nieco lżejszy. Ma 2,3 m długości i waży ponad 60 kilogramów. Wypuszczono go już do akwenu.

Gdy w ubiegłym roku pisaliśmy o rekordowym sumie wyłowionym z Jeziora Kierskiego, informacja wzbudziła ogromne zainteresowanie naszych czytelników. Ryba wpadła w sieć w trakcie połowu kontrolnego. - Prawdopodobnie jest to największy sum wyciągnięty z Jeziora Kierskiego w historii - mówił nam w ubiegłym roku Patryk Szpoper, syn dzierżawcy Jeziora Kierskiego. Ostatecznie ogromna ryba "sforsowała zabezpieczenia i wybrała wolność. Można go znów złowić w Jeziorze Kierskim" - informowali rybacy jesienią ubiegłego roku.

We wtorek do Jeziora Kierskiego powrócił kolejny duży okaz suma złowiony przez rybaków. Jak informuje tvn24.pl ryba miała 2,3 m długości i ważyła około 60 kilogramów. Podobnie jak ubiegłoroczny okaz, została złapana w sieć rybacką. Sum został wypuszczony do akwenu w godzinach porannych.

Ryby ponownie można wyłowić z jeziora, oczywiście przy odrobinie szczęścia i... posiadając niezbędne pozwolenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro