Reklama

Awaria prądu na Ratajach: przerwano kabel średniego napięcia

W godzinach porannych, podczas prac budowlanych na ulicy Łacina w pobliżu ronda Rataje, doszło do przerwania kabla średniego napięcia. Przez kilka minut spora część Rataj nie miała prądu. W tej chwili jest lepiej, ale niektórzy mieszkańcy wciąż nie mają zasilania. Nie działają też sygnalizacje świetlne.

Do zdarzenia doszło rano na ulicy Łacina. - W trakcie prac budowlanych prowadzonych na ulicy Łacina przy rondzie Rataje doszło do przerwania naszego kabla średniego napięcia - mówi Mateusz Gościński z ENEA Operator. - Przez kilka minut nie było prądu na sporej części Rataj, ale w tej chwili jest znacznie lepiej - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Obecnie prądu nie ma część mieszkańców osiedli Powstań Narodowych, Oświecenia i Jagiellońskiego. Nie działają też sygnalizacje świetlne m.in. na rondzie Rataje, Piłsudskiego czy Zamenhofa. - Liczymy, że w ciągu godziny uda nam się usunąć awarię. Wiemy, gdzie doszło do przerwania kabla i pracujemy nad tym - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro