Reklama

Awaria prądu na Ratajach: przerwano kabel średniego napięcia

W godzinach porannych, podczas prac budowlanych na ulicy Łacina w pobliżu ronda Rataje, doszło do przerwania kabla średniego napięcia. Przez kilka minut spora część Rataj nie miała prądu. W tej chwili jest lepiej, ale niektórzy mieszkańcy wciąż nie mają zasilania. Nie działają też sygnalizacje świetlne.

Do zdarzenia doszło rano na ulicy Łacina. - W trakcie prac budowlanych prowadzonych na ulicy Łacina przy rondzie Rataje doszło do przerwania naszego kabla średniego napięcia - mówi Mateusz Gościński z ENEA Operator. - Przez kilka minut nie było prądu na sporej części Rataj, ale w tej chwili jest znacznie lepiej - dodaje.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Obecnie prądu nie ma część mieszkańców osiedli Powstań Narodowych, Oświecenia i Jagiellońskiego. Nie działają też sygnalizacje świetlne m.in. na rondzie Rataje, Piłsudskiego czy Zamenhofa. - Liczymy, że w ciągu godziny uda nam się usunąć awarię. Wiemy, gdzie doszło do przerwania kabla i pracujemy nad tym - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro