Maciej Skorża: same chęci czasem nie wystarczą

Lech Poznań przegrał kolejne spotkanie. Tym razem lepsza od mistrza Polski okazała się Jagiellonia Białystok. - Najważniejsze to mieć głowy we właściwym miejscu i przyjąć zasłużoną krytykę, która na nas spada - powiedział trener Maciej Skorża.

Drużyna Michała Probierza ograła Kolejorza 1:0. Decydująca bramka padła w 29. minucie meczu. - W drugiej połowie zagraliśmy tak ofensywnie jak nas na to w tej chwili stać. Przenieśliśmy ciężar gry, rozgrywanie piłki była dość ciekawe, potrafiliśmy się utrzymać na połowie rywala, ale brakowało spokoju, odpowiedniego wykończenia akcji i podania w pole karne. Nie ma też co ukrywać, że ustawienie z Darko i Dawidem nie było tym, co ćwiczyliśmy, ale choroba Kaspra pokrzyżowała nam plany - mówił trener Skorża, cytowany przez lechpoznan.pl.

Lech przegrał po raz siódmy w sezonie, choć ma za sobą dopiero dziewięć spotkań. - Porażka bardzo nas boli, bo pierwszy raz byliśmy dziś drużyną, która zajmuje miejsce jakie zajmuje. Widać było, że drużyna do końca walczy, ale niestety same chęci czasem nie wystarczą. Sytuacja nasza jest na chwilę obecną dosyć trudna. Nie wiem czy któryś z chłopaków w naszej szatni był już w takiej sytuacji. To nie ułatwia sprawy, ale musimy sobie z tym poradzić. Najważniejsze to mieć głowy we właściwym miejscu i przyjąć zasłużoną krytykę, która na nas spada - stwierdził szkoleniowiec.