Reklama
Reklama

Partia KORWiN zaprezentowała swoich kandydatów

fot. WTK Play

W sobotę poznański oddział partii Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN) zaprezentował swoich kandydatów do sejmu w okręgu poznańskim. Swój start w wyborach zadeklarował również Szymon Szynkowski vel Sęk.

- To ludzie, którzy wszystko co osiągnęli w życiu, zawdzięczają pracy własnych rąk - powiedział Artur Bednarz, nr 1 na poznańskiej liście. Postulaty partii są znane i od lat głoszone przez Janusza Korwin-Mikkego. Ugrupowanie opowiada się za znaczną obniżką podatków, likwidacją biurokracji i szeroko zakrojoną prywatyzacją. Zdecydowanie sprzeciwia się przyjęciu do Polski imigrantów.

"Dwójkę" otrzymała Joanna Wargin-Torchała. - Partia musi przemówić nieco bardziej do elektoratu kobiecego i to jest moim zadaniem. Zakładam również fundację pomagającym ofiarom przemocy w rodzinie - powiedziała.

Tomasz Górski, który kilka dni temu dołączył do ugrupowania, będzie kandydatem KORWiN w Płocku.

O miejsce w sejmie postara się także Szymon Szynkowski vel Sęk, do tej pory polityk samorządowy. - 9 lat działalności w radzie miasta to wiele korzyści z interwencji na rzecz mieszkańców. To też jednak wiele niemożliwych do spełnienia ambicji, bo mamy przestarzałe prawo i jako radny nie mam narzędzi do działania. Jako poseł będę chciał je dawać samorządom - powiedział członek Prawa i Sprawiedliwości. Na poznańskiej liście otrzymał numer 5.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro