Reklama

Konkurs na prezesa ZKZL-u ogłoszony

Został ogłoszony konkurs na prezesa Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. W postępowaniu mają wziąć udział miejscy radni, co ma zagwarantować przejrzystość całej procedury.

Dotychczasowy prezes spółki - Paweł Augustyn - stracił posadę po tzw. aferze mailowej, w której razem z byłą już zastępcą prezydenta Poznania, Agnieszką Pachciarz, miał dążyć do zablokowania koalicji PO z SLD w radzie miasta. Od tej pory obowiązki prezesa pełni dotychczasowa pracownica ZKZL-u, Ewa Bartosik.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" rada nadzorcza ZKZL-u ogłosiła konkurs na nowego prezesa spółki. Kandydaci na szefa spółki muszą mieć wyższe wykształcenie, siedmioletni staż pracy i doświadczenie w zakresie zarządzania nieruchomościami. Wśród nazwisk na kandydata "Gazeta Wyborcza" wymienia powołując się na swoich informatorów Dominika Herberholza, byłego radnego lewicy. Zapytany o swojego kandydata zastępca prezydenta Poznania Arkadiusz Stasica nie chce zdradzać nazwisk. Chciałbym, żeby była to osoba niezwiązana z ZKZL - mówił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Stasica.

Przebieg konkursu mają obserwować miejscy radni, co ma zagwarantować przejrzystość całej procedury.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
26.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro