Reklama

Franowo: rozbierają market. W jego miejscu pojawi się nowy pasaż handlowy

Już na początku lipca z budynku pasażu handlowego na poznańskim Franowie zniknęły wszystkie szyldy. Sklepy działały tu do końca czerwca. W tym tygodniu obiekt ogrodzono i zaczęła się jego rozbiórka. Pod koniec 2016 roku klienci zrobią tu zakupy w nowym pasażu.

W połowie czerwca ustaliliśmy, że poznańskie Franowo straci pasaż handlowy funkcjonujący tu od lat. Chodziło o obiekt z supermarketem Carrefour. Market był otwarty do ostatniego dnia czerwca. Pasaż znajduje się na terenie należącym do IKEA - podobnie jak OBI, Decathlon, sama IKEA oraz pasaż w sąsiedztwie IKEA.

Budynek powstał 20 lat temu i był jednym z dwóch pierwszych centrów handlowych w Polsce wybudowanych przez IKEA. Nie był natomiast pierwszym centrum handlowym w Poznaniu - te pojawiały się na lokalnym rynku już wcześniej.

W czerwcu, w rozmowie z nami, IKEA Centres Poland zapowiadała, że zamknięcie marketu Carrefour oznacza jego rozbiórkę. - Na miejscu starego budynku powstanie nowa galeria. W lipcu zaczniemy rozbiórkę - wyjaśniała Izabela Sawicka z IKEA Centres Poland.

W pierwszych dniach lipca przy budynku rzeczywiście były wykonywane pierwsze prace rozbiórkowe. Demontowano tu szyldy informujące o sklepach, które mieściły się w pasażu. Zniknęły m.in. największe napisy - z nazwą marketu spożywczego.

W kolejnych tygodniach przy budynku niewiele się działo. Prace były natomiast prowadzone wewnątrz obiektu. W tym tygodniu ruszyła rozbiórka konstrukcji. Budynek byłego pasażu ogrodzono, pojawiły się tutaj koparki. Kierowcy nie mogą korzystać z drogi, która dotychczas była poprowadzona tuż przy wejściach do budynku. Dziś muszą jeździć wybudowaną na czas inwestycji drogą tymczasową - w centralnej części parkingu.

Nowa galeria handlowa będzie mniejsza. Ma mieć około 7000 metrów kwadratowych powierzchni, a znajdzie się tutaj m.in. sklep sieci Piotr i Paweł. Obiekt ma być gotowy pod koniec przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro