Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama

Początek kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości

j
czwartek, 17.09.2015 r.
godz. 21.52
j | czwartek, 17.09.2015 r., godz. 21.52
Początek kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości

Swoje listy oficjalnie zaprezentowało dziś w Poznaniu Prawo i Sprawiedliwość.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prezentacja kandydatów odbyła się w czwartek na Cytadeli. Jedynką na poznańskiej liście do Sejmu jest obecny poseł i szef partii w Wielkopolsce, Tadeusz Dziuba. Miasto Poznań i powiat poznański jest jedynym już bastionem Platformy Obywatelskiej w Polsce, więc czeka nas dużo pracy – mówi Tadeusz Dziuba, przewodniczący wielkopolskich struktur PiS-u. Walczymy o co najmniej cztery mandaty. Spodziewamy się dobrego wyniku, znacznie lepszego niż do tej pory się zdarzało – dodaje.

Na drugiej pozycji znalazł się były polityk Platformy Obywatelskiej, Dariusz Lipiński, który ostatnio był związany z komitetem wyborczym Ryszarda Grobelnego. Pierwsza grupa spraw, którymi chciałbym się zainteresować to jest problematyka europejska – mówi Dariusz Lipiński, Polska Razem Zjednoczona Prawica.

Do sejmu startuje też troje miejskich radnych: Lidia Dudziak, Ewa Jemielity i Szymon Szynkowski vel Sęk. Długo zastanawiałem się nad tym czy jestem w stanie więcej tutaj w Radzie Miasta zrobić. Czy po 9 latach Kiedy widzę, że szereg zgłoszeń mieszkańców, szereg ich problemów tutaj trudno rozwiązać, bo mamy złe prawo na poziomie ustawowym – mówi Szymon Szynkowski vel Sęk, radny PiS.

Kampanię ma wesprzeć kandydatka partii na premiera. Beata Szydło w przyszłym miesiącu ma przyjechać do Poznania.

Już w środę swoje listy oficjalnie przestawiła też wielkopolska Nowoczesna. Wiele osób zgłosiło swoje zaangażowanie wspierając nas budowaniem struktur, zbieraniem podpisów, ale również w bezpośredniej aktywności to znaczy w wypuszczeniu swojej kandydatury na listę Sejmu u Senatu – mówi Joanna Schmidt, "jedynka" Nowoczesnej w Poznaniu.

Od dłuższego czasu znana jest jedynka poznańskiej Platformy Obywatelskiej. Jest nią medalista olimpijski Szymon Ziółkowski. Jedynką Zjednoczonej Lewicy będzie lider Unii Pracy, Waldemar Witkowski, a listę PSL w Poznaniu otworzy wicemarszałek wielkopolski, Wojciech Jankowiak.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama