Reklama
Reklama

Międzynarodowe Targi Poznańskie z "nowym-starym" prezesem

Przemysław Trawa | fot. MTP
Przemysław Trawa | fot. MTP

Przemysław Trawa od czwartku jest "pełnoprawnym" prezesem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po rezygnacji z funkcji Andrzeja Byrta to właśnie Trawa pełnił obowiązki prezesa. Dziś został nim oficjalnie.

1 stycznia 2015 roku Andrzej Byrt, dotychczasowy prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich przestał pełnić swoją funkcję. O rezygnacji poinformował w listopadzie 2014 roku. W grudniu otrzymał nominację na stanowisko ambasadora Polski we Francji i w Monako. W tym samym miesiącu ogłoszono, że miejsce Byrta zajmie Przemysław Trawa, dotychczasowy wiceprezes MTP. Od tej pory był pełniącym obowiązki prezesa. Dziś się to zmieniło.

- Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Nadzorcza Międzynarodowych Targów Poznańskich sp. z o. o. podjęła uchwałę o powierzeniu Przemysławowi Trawie funkcji prezesa zarządu MTP na okres do zakończenia bieżącej kadencji w 2019 roku - informują Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Trawa jest absolwentem kierunku Ekonomika i Organizacja Handlu Zagranicznego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (dziś Uniwersytet Ekonomiczny). Wykładał na Wyższej Szkole Bankowej na studiach podyplomowych z zakresu prawa dewizowego. W 1983 roku rozpoczął pracę na MTP. Odpowiadał za kierowanie Wydziałem Ekonomicznym, później pracował jako dyrektor ds. ekonomiczno-organizacyjnych.

Przemysław Trawa był już kiedyś prezesem zarządu MTP - w latach 2007 - 2009. Do 2014 roku był natomiast wiceprezesem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro