Reklama
Reklama

Międzynarodowe Targi Poznańskie z "nowym-starym" prezesem

Przemysław Trawa | fot. MTP
Przemysław Trawa | fot. MTP

Przemysław Trawa od czwartku jest "pełnoprawnym" prezesem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po rezygnacji z funkcji Andrzeja Byrta to właśnie Trawa pełnił obowiązki prezesa. Dziś został nim oficjalnie.

1 stycznia 2015 roku Andrzej Byrt, dotychczasowy prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich przestał pełnić swoją funkcję. O rezygnacji poinformował w listopadzie 2014 roku. W grudniu otrzymał nominację na stanowisko ambasadora Polski we Francji i w Monako. W tym samym miesiącu ogłoszono, że miejsce Byrta zajmie Przemysław Trawa, dotychczasowy wiceprezes MTP. Od tej pory był pełniącym obowiązki prezesa. Dziś się to zmieniło.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


- Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Nadzorcza Międzynarodowych Targów Poznańskich sp. z o. o. podjęła uchwałę o powierzeniu Przemysławowi Trawie funkcji prezesa zarządu MTP na okres do zakończenia bieżącej kadencji w 2019 roku - informują Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Trawa jest absolwentem kierunku Ekonomika i Organizacja Handlu Zagranicznego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (dziś Uniwersytet Ekonomiczny). Wykładał na Wyższej Szkole Bankowej na studiach podyplomowych z zakresu prawa dewizowego. W 1983 roku rozpoczął pracę na MTP. Odpowiadał za kierowanie Wydziałem Ekonomicznym, później pracował jako dyrektor ds. ekonomiczno-organizacyjnych.

Przemysław Trawa był już kiedyś prezesem zarządu MTP - w latach 2007 - 2009. Do 2014 roku był natomiast wiceprezesem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro