Reklama
Reklama

Golęcin z pozwoleniem na imprezy masowe. W sobotę poznamy żużlowego mistrza Poznania

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

W sobotę na stadionie przy ul. Warmińskiej 1 odbędzie się trzeci turniej cyklu Lotto Poznań Speedway Cup. Organizatorzy postarali się, aby na liście startowej znalazło się kilka ciekawych nazwisk. Po raz pierwszy zawody będą imprezą masową, dzięki czemu nie będzie ograniczeń w sprzedaży biletów.

Działacze PSŻ zrobili kolejny krok do przodu i kibice w stolicy Wielkopolski powinni zobaczyć najciekawsze w tym sezonie zawody. Na faworytów imprezy wyrastają Tobiasz Musielak i Piotr Świderski, ścigający się na co dzień w ekstralidze. Do walki o podium włączy się zapewne również dobrze czujący się na Golęcinie Daniel Pytel. Groźni będą także Adrian Gomólski, Damian Adamczak czy Marcin Jędrzejewski.

Oprócz walki o zwycięstwo w sobotnim turnieju, toczyć będzie się również walka o tytuł Indywidualnego Mistrz Poznania. Po dwóch imprezach na czele znajduje się Pytel (23 pkt.), przed Maciejem Fajferem (21, nie wystartuje z powodu kontuzji) i Marcinem Jędrzejewskim (17). Były zawodnik Skorpionów jest zatem faworytem, ale będzie musiał uważać. W ostatniej odsłonie rywalizacji zdobyty punkty mnożone będą razy dwa, co może mieć spory wpływa na końcowe wyniki. Czysto teoretycznie do walki mogą włączyć się nawet żużlowcy po raz pierwszy prezentujący się poznańskiej publiczności.

Ciekawostką dla kibiców będzie występ Macieja Piaszczyńskiego, który w przeszłości bronił barw Skorpionów. Żużlowiec nie zrobił kariery na miarę swoich możliwości, ale w sobotę przypomni się fanom ze stolicy Wielkopolski.

Dzięki zakończeniu kolejnego etapu prac, na stadionie przy Warmińskiej będzie można organizować imprezy masowe. To oznacza, że tym razem liczba biletów nie zostanie ograniczona do 999, a na obiekt zostaną wpuszczeni wszyscy chętni. W czwartek i piątek wejściówki można nabywać w kasie stadionu (od 15:30 do 18:00), a w sobotę od 10:00.

Bilety kosztują 20 zł (normalny) i 40zł (na trybunę główną). Ta druga opcja obejmuje program zawodów i kiełbaskę z grilla. Dzieci do ukończenia 12. roku życia wchodzą na obiekt za darmo na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

Początek zawodów o 15:30.

Lista startowa:
1. Dawid Wawrzyniak (Łączyńscy-Carbon Start Gniezno)
2. Adrian Gomólski (Łączyńscy Carbon Start Gniezno)
3. Rafał Konopka (Peterborough Panthers)
4. Daniel Pytel (Speedway Wanda Instal Kraków)
5. Maciej Piaszczyński (Griparna Nykoeping)
6. Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz)
7. Damian Adamczak (Orzeł Łódź)
8. Kamil Pulczyński (KMŻ Motor Lublin)
9. Steven Mauer (Wolfe Wittstock)
10. Alexander Edberg (Griparna Nyköping)
11. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno)
12. Adrian Szewczykowski (Lechma Oskar PSŻ Poznań)
13. Mathias Schultz (Wolfe Wittstock)
14. Piotr Dziatkowiak (3ton Slany)
15. Mariusz Staszewski (Kolejarz Intermarche Rawicz)
16. Piotr Świderski (MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów)
R1. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro