Reklama

Zaburzenia psychiczne przyczyną homofobii

fot. IGNACIO LEONARDI/freeimages.com
fot. IGNACIO LEONARDI/freeimages.com

Włoski profesor Emmanuele Jannini opublikował wyniki swoich badań, z których wynika, że homofobia jest chorobą, a w dodatku często towarzyszy innym zaburzeniom psychicznym.

Profesor Emmanuele Jannini jest pracownikiem Uniwersytetu Rzymskiego, a badania na temat homofobii zrealizował wśród studentów tej uczelni. Pięciuset studentów rzymskiej uczelni wzięło udział w badaniu, w którym musieli ocenić swój stosunek do osób homoseksualnych oraz opisać swoją kondycję psychiczną - To są analizy, które otwierają nowe obszary badań. Choć prawdziwą chorobą, którą tu badamy jest homofobia - tłumaczy, cytowany przez Rzeczpospolitą, prof. Jannini.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Badacze pytali studentów o ich stosunek do osób homoseksualnych w różnych codziennych sytuacjach, a z drugiej o stany depresyjne, sytuacje stresowe, a także agresję w życiu. Wyniki badań wskazują, że osoby wrogie inności oraz charakteryzujące się wysokim poziomem agresji, są też nastawione homofobicznie. Z drugiej strony problemy z akceptacją homoseksualizmu nie mają osoby o niskiej samoocenie i skłonnościach depresyjnych.

Profesor Jannini twierdzi, że homofobia jest chorobą o podłożu kulturowym i konieczne jest sprawdzenie, jaki wpływ na jej rozwój, ma religia i przywiązanie do konserwatywnych wartości. Wyniki badań opublikowano na łamach"The Journal of Sexual Medicine".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro