Reklama

Cytadela: powstaje jeden z największych placów zabaw w Poznaniu

Na poznańskiej Cytadeli powstaje ogromny plac zabaw - będzie jednym z największych w mieście. Ma być gotowy pod koniec września, a atrakcje znajdą tu nie tylko najmłodsi poznaniacy.

Jeszcze we wrześniu Cytadela zyska zupełnie nowy plac zabaw. Będzie mieć 1500 metrów kwadratowych powierzchni, a tym samym stanie się jednym z największych tego typu obiektów w Poznaniu. - Na Cytadeli znajdują się już dwa place zabaw, ale ten nowy będzie największy. Rodzice będą tu mogli pobawić się z dziećmi - mówi Artur Maj z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Plac zabaw wypełniony po brzegi urządzeniami powstaje w pobliżu dawnego toru saneczkowego. Działająca tu restauracja i powstający plac dla dzieci mają sprawić, że znowu pojawiać się tu będzie więcej poznaniaków. Inwestycja miała być finansowana w ramach pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego, ale osiedlowym radnym nie udało się zwyciężyć w ubiegłorocznym głosowaniu. Pomogło więc miasto, które na prace wyłożyło 400 tysięcy złotych.

- Cytadela nigdy nie była dobrze dofinansowana - wyjaśnia Halina Owsianna, przewodnicząca Rady Osiedla Stare Winogrady. - Zawsze szliśmy w kierunku Malty i tam się zawsze wszystko rozwijało, a Cytadela jest szczególnym miejscem i parkiem o wielkim znaczeniu - dodaje.

Na placu zabaw będzie można korzystać m.in. z równoważni, pajęczych sieci, mini ścianek wspinaczkowych, zjeżdżalni, huśtawek i wielu innych sprzętów. Nie zabraknie też siłowni zewnętrznej.

Miasto zapowiada, że będzie inwestować w park na Cytadeli. Remontu mają się doczekać m.in. alejki i kładki, a rozważane będzie także kompleksowe zaplanowanie zagospodarowania amfiteatru.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro