Reklama
Reklama

Nie chcą uchodźców w Poznaniu, będą protesty

Marsz ONR przeciw imigrantom zorganizowany w Warszawie | fot. PAP/Marcin Obara
Marsz ONR przeciw imigrantom zorganizowany w Warszawie | fot. PAP/Marcin Obara

Najbliższe dni upłyną w Poznaniu pod znakiem protestów przeciw uchodźcom. W czwartek spotkanie pod hasłem "Nie dla islamskiej dzielnicy w naszym mieście" organizuje na placu Wolności partia KORWiN. W przyszłym tygodniu podobną manifestację zapowiada Związek Patriotyczny Wierni Polsce.

Dyskusja na temat uchodźców (m.in. z Syrii) i ich ewentualnego przyjęcia przez Polskę trwa od kilku miesięcy, a kontrowersje wokół niej nie cichną. Zgodnie z postanowieniem Komisji Europejskiej do Polski miałoby trafić około 12 tysięcy uchodźców. Z sondażu CBOS, w którym zapytano Polaków o to, czy powinniśmy przyjąć uchodźców, 56% ankietowanych przyznało, że jest za ich przyjęciem w kraju. Zwolenników takiego rozwiązania jest jednak coraz mniej - w stosunku do maja tego roku osób chcących przyjąć imigrantów ubyło o 16%.

Przeciwko przyjęciu imigrantów w naszym kraju są m.in. politycy z partii KORWiN. W czwartek organizują w Poznaniu manifestację pod hasłem "Nie dla islamskiej dzielnicy w naszym mieście". - Podczas tego wydarzenia poznaniacy wyrażą swój sprzeciw wobec imigracji socjalnej ludzi wychowanych we wrogiej nam kulturze - zapowiada Krzysztof Bursztynowicz z KORWiN. Udział w spotkaniu, które rozpocznie się o 17.00 na placu Wolności, zapowiedziało na Facebooku ponad 4000 osób. - Nie pozwólmy na to, by Polska stała się kolejną areną starcia dwóch, odmiennych cywilizacji. (...) Zapraszajcie znajomych, wszyscy jesteście mile widziani. Walczmy o NASZ DOM - podkreślają organizatorzy.

Podobne wydarzenie odbędzie się w przyszłym tygodniu na placu Kolegiackim. Poznański Związek Patriotyczny Wierni Polsce zapowiada, że 23 września o 12.00 zorganizuje manifestację "przeciw sprowadzeniu tzw. imigrantów do Polski". - Islamizacja jest zagrożeniem dla Chrześcijaństwa, dla jednorodności etnicznej i religijnej Polaków. Brońmy nasze rodziny przed potencjalnymi terrorystami - apelują organizatorzy spotkania.

- Ci ludzie nie przyjeżdżają tutaj, żeby żyć w pokoju, żeby budować swoje rodziny, swoją przyszłość. Oni przyjeżdżają tylko po to, żeby się wzbogacić i nas ograbić, żeby zniszczyć chrześcijaństwo i nasze rodziny. Jest to krucjata muzułmańska przeciw chrześcijanom - mówi Bogdan Freytag z Wiernych Polsce i zachęca do dołączenia do manifestacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro