Reklama

Biskupińska: mieszkańcy skarżą się na drogę, nielegalnie wymalowali drzewa

Po malowaniu | fot. Jerzy Juszczyński
Po malowaniu | fot. Jerzy Juszczyński

Mieszkańcy ulicy Biskupińskiej skarżą się, że miejskie instytucje nie reagują na ich prośby związane z poprawą bezpieczeństwa na "leśnym" odcinku tej drogi. Tłumaczą, że od momentu wyasfaltowania ulicy stała się ona trasą przejazdową Smochowice - Suchy Las. Wzięli sprawy w swoje ręce i wymalowali na biało drzewa rosnące przy ulicy. Nielegalnie.

W latach 2011 - 2012 pisaliśmy na naszym portalu o protestach mieszkańców ulicy Biskupińskiej. Skarżyli się, że trasa na odcinku od Koszalińskiej do strumyka Bogdanka jest zbyt wąska, a dodatkowo po remoncie, który odbył się w 2010 roku, pojawiło się tutaj mnóstwo samochodów skracających sobie drogę między Suchym Lasem, Podolanami a Smochowicami. Zwracali też uwagę na brak chodników.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Na zlecenie miasta już kilka lat temu pojawiły się tutaj progi zwalniające, ale to nie satysfakcjonuje mieszkańców. Wzięli więc sprawy w swoje ręce. - Aleja kasztanowców w ul. Biskupińskiej, po wyasfaltowaniu leśnego odcinka tej drogi ,stała się "mini obwodnicą" Smochowice - Suchy Las. W efekcie mamy tu uszkodzone drzewa, rozbite samochody i niestety jeden wypadek śmiertelny - tłumaczy Jerzy Juszczyński z Polskiego Klubu Ekologicznego.

Według Juszczyńskiego mieszkańcy tuż po zakończeniu remontu apelowali do Zarządu Dróg Miejskich i Wydziału Ochrony Środowiska UM o ustawienie tu barier ochronnych przy drzewach, a także o wykonanie oznakowania poziomego na drodze. - Niestety tego nie zrobiono, po jakimś czasie założono opaski odblaskowe i wykonano progi spowalniające. Zbliżą się jesień, wieczorem bardzo łatwo uderzyć w ciemne drzewo. Dlatego własnymi siłami pomalowaliśmy pnie na biało. Na zdjęciach widać jak bardzo poprawiła się widoczność i tym samym bezpieczeństwo - dodaje.

Okazuje się jednak, że działanie mieszkańców jest nielegalne. - Zarząd Dróg Miejskich nie wyrażał zgody na malowanie drzew na ulicy Biskupińskiej. Sprawę przekazujemy do Straży Miejskiej i Wydziału Ochrony Środowiska UMP - wyjaśnia Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich. - Jednocześnie informujemy, że w związku z projektem uspokojenia ruchu na osiedlu Krzyżowniki - Smochowice na tym fragmencie ul. Biskupińskiej zostały wybudowane progi zwalniające. W celu poprawy bezpieczeństwa, na wnioski mieszkańców, zostały założone folie odblaskowe na drzewach - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro