Reklama
Reklama

Budżet Obywatelski 2016: głosowanie ruszy 1 października. 170 projektów do wyboru

Pierwszy raz poznaniacy będą wybierać projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego z ogromnej puli aż 170 pomysłów. Łącznie zaproponowano ponad 270 koncepcji, ale 100 z nich trzeba było odrzucić, głównie ze względów formalnych.

Od 1 października poznaniacy (którzy ukończyli 16 lat) oraz studenci uczący się na poznańskich uczelniach będą głosować na projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. W ramach budżetu obywatelskiego rozdysponowanych zostanie 15 milionów złotych. Pierwszy raz projekty zdecydowano się podzielić na ogólnomiejskie (maksymalnie realizacja projektu może kosztować 2 mln zł) i dzielnicowe (koszt realizacji to maksymalnie 500 tysięcy zł). Na projekty ogólnomiejskie przeznaczono 5 mln złotych, a na dzielnicowe 10 mln zł (po 2 miliony na każdą z pięciu dzielnic).

Choć poznaniacy zgłosili ponad 270 pomysłów do realizacji w ramach PBO2016, głosowaniu poddanych zostanie 170 projektów. Pierwszy raz jest ich tak dużo - do tej pory mieszkańcy mogli głosować na wcześniej wyselekcjonowane propozycje. Teraz odrzucono jedynie te, które nie spełniały warunków formalnych.

Głosowanie odbędzie się w dniach 1 - 12 października. Na karcie do głosowania oddać będzie można maksymalnie 6 głosów. - Mocno zachęcamy do udziału w głosowaniu: punkty konsultacyjne i informacyjne znajdą się w centrum miasta, na targowiskach w każdej dzielnicy i siedzibach Urzędu Miasta Poznania. By maksymalnie ułatwić możliwość oddania głosu w różnych punktach miasta, pojawią się też mobilne punkty rowerowe - wyjaśniają urzędnicy.

Oczywiście głosować będzie też można przez internet - karta do głosowania już jest dostępna TUTAJ (głosów nie można jeszcze oddawać). Zachęcamy, by się z nią zapoznać, a także z poszczególnymi projektami.

Wśród projektów są m.in. utworzenie tarasu widokowego na Ratuszu, modernizacja pływalni Olimpia, odbudowa pierwszego tramwaju elektrycznego z 1898 roku, renowacja Areny, utworzenie winnic na brzegach Warty, oświetlenie górek saneczkowych w parku przy os. Tysiąclecia, bulodromy, wybiegi dla psów, czy utworzenie Parku Astronomicznego przy Obserwatorium UAM.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro