Reklama
Reklama

Zieleń na os. Słowiańskim uporządkowana po interwencji Rady Osiedla

Rada Osiedla podjęła interwencję w sprawie zapuszczonej zieleni na os. Słowiańskim. Sprawą zajęła się Straż Miejska, która zobowiązała zarządcę terenu do rozwiązania problemu.

Sprawą na prośbę mieszkańców zajęli się osiedlowi radni - Zaniedbania występujące na terenie niektórych działek polegają na braku należytej pielęgnacji zieleni, od zasłaniających widoczność koron drzew, poprzez wrastające na chodnik krzewy aż po wybujałą trawę. Taki stan powoduje naturalną osłonę dla osób spożywających alkohol, którzy swoim zachowaniem budzą niepokój wśród mieszkańców, zwłaszcza opiekunów dzieci i młodzieży. Problemem, który zawsze występuje w miejscach spożywania alkoholu jest bałagan. Na wskazanych terenach widok butelek czy puszek po piwie jest codziennością - napisał Robert Kołaczyk, przewodniczący Rady Osiedla w liście do Straży Miejskiej.

Sprawą zajęli się strażnicy z referatu Winogrady, którzy odwiedzili wskazane miejsce, a następnie przekazali swoje uwagi zarządcy terenu - Strażnik zalecił podniesienie koron drzew przynajmniej do wysokości dorosłego człowieka, odsłonięcie lamp oświetlenia wysokiego, przycięcie krzewów oraz sprzątnięcie i wykoszenie trawników. W efekcie mieszkańcy mogą swobodnie poruszać się szerokim chodnikiem, znikły zarośla i wybujałe gałęzie, a lampy wreszcie oświetlają chodnik, a nie liście drzew. Jest czysto i bezpiecznie - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik SM.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.06 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro