Reklama

Niepodległości/Solna: od czwartku zmiany w organizacji ruchu

fot. PIM
fot. PIM

Od najbliższego czwartku kierowcy będą inaczej poruszać się po skrzyżowaniu ulic Solnej, Nowowiejskiego i Al. Niepodległości. Zobacz co się zmieni.

Prace na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicami Solną i Nowowiejskiego trwają od kilku tygodni i powodują utrudnienia w ruchu pieszych oraz dla kierowców. W czwartek rozpocznie się drugi etap przebudowy skrzyżowania, a tym samym konieczna jest zmiana organizacji ruchu w tym rejonie.

- Prace budowlane będą toczyły się na prawoskręcie z ulicy Nowowiejskiego w Al. Niepodległości, w związku z czym ruch dla prawoskrętu w Al. Niepodległości i na wprost w ul. Solną odbywał będzie się z pasa na wprost - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie. - Dla ruchu pojazdów zamknięty zostanie lewy pas ruchu w ulicy Solnej, ruch odbywać się będzie prawym pasem - dodają.

To nie koniec. Z ruchu wyłączony zostanie lewy pas Al. Niepodległości (od strony ulicy Kutrzeby) w kierunku ulicy Libelta. - Przejazd na wprost w kierunku ul. Libelta jak i prawoskręt w ul. Nowowiejskiego będą obywały się z prawego pasa ruchu. Nie będzie możliwości skrętu w lewo, w związku z czym celem dojazdu do ul. Solnej należy kierować się objazdem poprzez al. Niepodległości zgodnie z załączonym schematem. Nadal dla ruchu wyłączony będzie lewoskręt z al. Niepodległości w ul. Nowowiejskiego. Dojazd do ul. Nowowiejskiego możliwy będzie zgodnie z wyznaczonym objazdem poprzez al. Niepodległości zgodnie z załączonym schematem.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do 25 września. - W związku z planowanymi pracami bitumicznymi na skrzyżowaniu od godzin późno popołudniowych 25 września do godzin rannych 28 września nastąpi połówkowe zamknięcie skrzyżowania. Prace budowlane będą toczyły się na zachodniej jezdni al. Niepodległości wraz z włączeniem wlotu ul. Nowowiejskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro