Reklama
Reklama

"Love Sorry" - społecznicy przygotowali spot, który ma zachęcać do sprzątania nad Wartą

O problemach z porządkiem nad Wartą pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. W ostatni weekend na brzegach Warty odbyła się akcja sprzątania, a w poniedziałek w Internecie pojawił się film w ramach społecznej kampanii "Love Sorry - Weź się pozbieraj".

W kwietniu tego roku miejscy urzędnicy nie zgodzili się na objęcie brzegów Warty zakazem spożycia alkoholu. Decyzja została przyjęta z entuzjazmem przez wielu poznaniaków, którzy zaczęli więcej czasu spędzać nad Wartą. Niestety szybko okazało się, że wielu poznaniaków ma problemy z kulturą osobistą, a na brzegach rzeki pojawiła się masa śmieci. Miasto zareagowało ustawiając dodatkowe kontenery, zatrudniając dodatkowe ekipy sprzątające, ale też organizując społeczne akcje sprzątania brzegów rzeki. Mimo, że dziś problem jest mniejszy, to dalej występuje.

Aby przekonać poznaniaków do sprzątania przygotowano też spot, który ma przekonać młodych do sprzątania nad rzeką. Widać na nim młodą parę, która wybrała się na spacer wzdłuż Warty. Kiedy para przytula się do siebie na trawie, okazuje się, że leży w śmieciach pozostawionych przez innych bywalców. Mimo problemów społecznicy twierdzą, że nie można po prostu zabronić spożywania alkoholu nad Wartą - W ten sposób można spędzać wolny czas w Berlinie, w Paryżu, nie chcę by odebrano tę wolność mieszkańcom Poznania. Trzeba dotrzeć do młodych, by nie tłukli butelek, bo wyrzucenie ich do kosza na śmieci to naprawdę żaden problem, tym bardziej, że powodują one również dyskomfort dla osób mieszkających obok - mówi w rozmowie z portalem naTemat.pl Zbigniew Łowżył, jeden z pomysłodawców klipu.

Klip powstał dzięki współpracy miejskich urzędników, osiedlowych radnych ze Starego Miasta, działaczy inicjatywy Mamy Rzekę oraz KontenerARTu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro