Reklama
Reklama

Rataje: blisko 100 nowych miejsc parkingowych jesienią

Budowa nowego parkingu na os. Lecha | fot. Spółdzielnia Młodych
Budowa nowego parkingu na os. Lecha | fot. Spółdzielnia Młodych

Spółdzielnia Osiedle Młodych przeprowadza obecnie spore inwestycje związane z budową miejsc parkingowych na swoim terenie. Prawie 100 miejsc dla samochodów pojawi się na osiedlu Lecha. W tym roku, na różnych ratajskich osiedlach, utworzono już około 60 nowych miejsc do parkowania.

Poznańskie osiedla, szczególnie te starsze, to miejsca, w których brakuje miejsc do parkowania. Wiedzą o tym mieszkańcy. O ile znalezienie wolnego miejsca parkingowego około południa nie stanowi tu problemu to już po godzinie 15.00 zaczyna być z tym spory problem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Spółdzielnie mieszkaniowe, w miarę możliwości, starają się pomagać mieszkańcom i przeprowadzają inwestycje parkingowe. Każdego roku administracje osiedli tworzą nowe miejsca dla aut. Czasem jest ich kilka, a czasem znacznie więcej. W przypadku osiedla Lecha "więcej" oznacza blisko 100 nowych miejsc do parkowania.

- Staramy się wygospodarować po kilka, czasem po kilkanaście nowych miejsc parkingowych. W tym roku na naszych osiedlach powstało około 60 nowych miejsc do parkowania -
mówi Iwona Ossowska ze spółdzielni Osiedle Młodych. - W przypadku osiedla Lecha przeprowadzana jest duża inwestycja, w ramach której powstaje 59 miejsc do parkowania w pobliżu wieżowca nr 42. Parking będzie oświetlony. Wcześniej ten teren miał nieuregulowany stan prawny. Sytuacja się zmieniła i dlatego możemy tu prowadzić inwestycję. Drugi parking, na 30 aut, powstaje w pobliżu Domu Kultury Orle Gniazdo, a więc "po sąsiedzku" - dodaje. Łącznie daje to więc około 150 dodatkowych miejsc w ciągu roku na terenie spółdzielni.

Z nowymi miejscami parkingowymi na osiedlach jest pewien problem. To, co jednym mieszkańcom wydaje się bardzo potrzebne, innym przeszkadza. Mówił o tym już jakiś czas temu Wojciech Chudy z Rady Osiedla Chartowo. - Często pojawia się konflikt. Osoba, która nie ma samochodu i nie zna problemu może się nie zgodzić na to, by parking utworzyć kosztem terenu zielonego, choć są miejsca, gdzie miejsca parkingowe idealnie by się sprawdziły - mówił.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie parkingowe inwestycje na Ratajach będą prowadzone w przyszłym roku. - Konkrety związane z planami inwestycyjnymi osiedli na 2016 rok powinny być znane jesienią - kończy Ossowska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro