Reklama
Reklama

Poznań jednym z najwolniejszych miast w kraju

fot. Włodzimierz  Hoppel - archiwum
fot. Włodzimierz Hoppel - archiwum

Poznań ponownie znalazł się w czołówce miast, po których jeździ się najwolniej. Tym razem podsumowano średnie prędkości osiągane przez auta od czerwca do sierpnia i okazuje się, że Poznań zajął 3 miejsce - za Warszawą i Łodzią. Co ciekawe, latem jeździ się po mieście wolniej niż zimą.

Poznań to jedno z miast, po których jeździ się najwolniej w kraju. Tak wynika z raportu przygotowanego przez specjalistów z serwisu korkowo.pl. W najnowszym zestawieniu porównano średnie prędkości osiągane przez kierowców w miastach w godzinach 7.00 - 18.00 w okresie od czerwca do sierpnia tego roku.

Wyniki nie są optymistyczne dla stolicy Wielkopolski. Co prawda najwolniej jeździ się latem po Warszawie (średnia prędkość to 39 km/h), a niewiele lepiej jest w Łodzi (40 km/h). Poznań znalazł się natomiast na niechlubnym trzecim miejscu z wynikiem 41 km/h (taki sam wynik odnotowano w Krakowie i Wrocławiu). Najlepiej jest w Katowicach, gdzie średnia prędkość to 47 km/h.

W raporcie porównano średnie wyniki uzyskiwane przez kierowców zimą (grudzień 2014 - luty 2015) i latem (czerwiec - sierpień 2015). Okazuje się, że po Poznaniu zimą jeździło się o 1 km/h szybciej niż latem. Największą różnicę odnotowano we Wrocławiu - zimą notowano tu średnio 44 km/h, a latem tylko 41 km/h.

W przypadku średniej prędkości aut uzyskiwanej w centrach miast Poznań również uplasował się na trzecim miejscu. I ponownie - latem jeździ się tutaj wolniej niż zimą (latem 29 km/h, a zimą 30 km/h). Numerem jeden jest Wrocław ze średnią prędkością 26 km/h, a numerem dwa Kraków - 28 km/h. Najszybsze ponownie są Katowice z prędkością w centrum 44 km/h.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro