Reklama
Reklama

Za ciemny Stary Rynek: wymienią lampy na LED-owe

Lampy w towarzystwie świątecznej iluminacji | fot. Łukasz Stafnowski - archiwum
Lampy w towarzystwie świątecznej iluminacji | fot. Łukasz Stafnowski - archiwum

Na przełomie września i października mają się zakończyć prace związane z wymianą opraw lamp umieszczonych na płycie poznańskiego Starego Rynku. Okazuje się, że obecne lampy nie dają wystarczająco dużo światła, co niekorzystnie wpływa na pracę obserwatorów miejskiego monitoringu.

O sprawie poinformowało Radio Merkury. Jak wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, wymiana oświetlenia jest tu konieczna od dawna. - Na przełomie września i października zostanie wymienione przez operatora oświetlenie Starego Rynku na mocniejsze i przyjaźniejsze - wyjaśnia Wiśniewski. - Dzięki temu na Starym Rynku będzie jaśniej, z czym faktycznie jest problem od dawna. Ma to znaczenie również dla lepszego obrazu z kamer monitoringu miejskiego. Przy współpracy z operatorem chcemy również docelowo doświetlić blok śródrynkowy, często po zmroku narażony na różne wykroczenia - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Okazuje się, że dotychczasowe lampy dają zbyt mało światła, a przez to obserwatorzy miejskiego monitoringu mają problem z dostrzeżeniem osób popełniających wykroczenia w tej okolicy. Jak mówi Elżbieta Darol z ENEA Oświetlenie, w najbliższym czasie wymienione zostaną 32 oprawy lamp na Starym Rynku. - Stare oprawy zostaną zastąpione nowymi, LED-owymi. Oczywiście będą one stylizowane - zaznacza. - Zakładamy, że prace zakończą się na przełomie września i października - dodaje.

Doświetlenie środkowej części płyty również jest planowane, ale na dodatkowe lampy trzeba będzie poczekać. - Prace, które przeprowadzimy w najbliższym czasie, to doraźne rozwiązanie. W planach są dodatkowe lampy na płycie, ale te pojawią się dopiero w ramach większej inwestycji jaką będzie kompleksowa przebudowa płyty rynku. Planuje ją miasto - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro