Reklama
Reklama

Bardzo ciepły koniec lata w Wielkopolsce: blisko 30 stopni na termometrach!

fot. Piotr Knach - archiwum

Nawet 27 stopni Celsjusza pokażą termometry w Wielkopolsce w poniedziałek. W nocy możemy jednak spodziewać się burz, które przyniosą opady deszczu. Tych wciąż brakuje w naszym regionie. Poziom wody w Warcie przy moście św. Rocha ma obecnie jedynie 125 centymetrów.

Już 23 września rozpocznie się kalendarzowa jesień. Najbliższe dni to więc ostatnia szansa na wygrzewanie się w letnich temperaturach. A będzie w czym się wygrzewać - termometry w Wielkopolsce mają pokazywać nawet blisko 30 stopni Celsjusza.

Nowość w Salonie Wonderland w Poznaniu! Stymulatory tkankowe coming out - 20% tylko w czerwcu. Zadzwoń tel. 607 608 806.
REKLAMA


- Takie temperatury w połowie września to nic zaskakującego, choć faktem jest, że zdarzają się stosunkowo rzadko - mówi Lech Buchert, dyżurny synoptyk IMGW w Poznaniu. - W poniedziałek prognozujemy od 25 stopni Celsjusza na północy regionu do nawet 27 stopni na południu Wielkopolski. W nocy nad naszym województwem przejdzie burzowy front. Z aktualnych informacji wynika, że burze nie powinny być intensywne, ale mogą się pojawiać - dodaje.

We wtorek, po przejściu burz, temperatura nieco się obniży. - Maksymalnie na termometrach we wtorek zobaczymy 21-23 stopnie Celsjusza. Kolejne dni przyniosą natomiast znacznie wyższe temperatury rzędu 27-28 stopni - przyznaje. Choć temperatury będą wysokie, ogrzewanie się w promieniach słońca będzie trudne - prognozuje się duże zachmurzenie na te dni.

Według synoptyków najbliższe dni nie przyniosą w naszym regionie bardzo potrzebnego deszczu. Tymczasem poziom wody w Warcie ma obecnie tylko 125 centymetrów. Nic nie wskazuje na to, by wody przybyło - przeciwnie, może jej być jeszcze mniej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

W czwartek i piątek lato na termometrach, ale w weekend załamanie pogody
26℃
17℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro