Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Jaśkowiak na konwencji PO: „wierzę w to, że Polacy nie chcą państwa wyznaniowego”

KaT
poniedziałek, 14.09.2015 r.
godz. 08.32
KaT | poniedziałek, 14.09.2015 r., godz. 08.32
Jaśkowiak na konwencji PO: „wierzę w to, że Polacy nie chcą państwa wyznaniowego”
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

W sobotę w Poznaniu odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej, podczas której główną rolę odegrała Ewa Kopacz - premier naszego kraju. Wśród mówców był jednak m.in. prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. - Wygraliśmy w Poznaniu dzięki otwartości na nowe, zmieniające się potrzeby ludzi, na nowe idee i problemy wnoszone do opinii publicznej - mówił.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już w sobotę pisaliśmy o odbywającej się w naszym mieście konwencji Platformy Obywatelskiej. Miała miejsce w Sali Ziemi MTP, a główną rolę odgrywała na niej premier Ewa Kopacz. Kopacz przedstawiła podstawy programu wyborczego PO: m.in. jednolitą stawkę podatku PIT (10%) i likwidację składek na ZUS i NFZ, a także wprowadzenie kontraktu jako najważniejszej formy zatrudnienia.

Podczas konwencji przemawiała jednak nie tylko premier Kopacz. Za mównicą stanął m.in. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Wygraliśmy w Poznaniu dzięki otwartości na nowe, zmieniające się potrzeby ludzi, na nowe idee i problemy wnoszone do opinii publicznej. Nie lekceważmy sondaży, ale nie przejmujmy się nimi. Róbmy swoje - mówił.

- Jestem głęboko przekonany, że w nadchodzących wyborach Polacy opowiedzą się za Polską, w której dążymy do europejskich standardów. Wierzę w to, że Polacy nie chcą państwa wyznaniowego, nie chcą państwa pełnego strachu, w którym przy pomocy służb specjalnych nęka się przedsiębiorców, lekarzy i inne grupy zawodowe. (…) Nie pozwólmy odebrać sobie tego wszystkiego, co zrobiliśmy dla Polski. Nasi przeciwnicy zakrzykują nas jak tylko i gdzie tylko mogą, ale możemy zwyciężyć - dodał.

Reklama