Reklama
Reklama

Dwóch inwestorów zainteresowanych budową hotelu przy Termach Maltańskich

fot. Elżbieta Skowron - archiwum
fot. Elżbieta Skowron - archiwum

Pod koniec czerwca pisaliśmy o Termach Maltańskich, które szukały inwestora zainteresowanego budową hotelu w sąsiedztwie aquaparku. Oferty można było składać do końca lipca. Dziś Termy prowadzą rozmowy z 2 potencjalnie zainteresowanymi inwestorami.

Pod koniec czerwca pisaliśmy, że trwa szukanie inwestora, który byłby zainteresowany wybudowaniem hotelu przy Termach Maltańskich. Oferty można było składać do 31 lipca. - Dziś możemy powiedzieć jedynie tyle, że trwają rozmowy z 2 potencjalnie zainteresowanymi inwestorami. Do zakończenia rozmów jest jeszcze jednak daleka droga - mówi Łukasz Kubiak z Term Maltańskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


To od inwestora będzie zależeć na jaki hotel ostatecznie się zdecyduje, ale dziś wiadomo, że budynek miałby stanąć w sąsiedztwie aquaparku i parkingu. Obiekt miałby mieć dwie kondygnacje i byłby połączony z aquaparkiem kładką nad torami Maltanki. W ten sposób goście hotelu mogliby się dostać do Term choćby w szlafrokach.

Hotel ma mieć maksymalnie około 70 pokoi. Jego standard przewiduje się na poziomie 2-3 gwiazdek. - Chcemy, żeby hotel był przeznaczony dla sportowców, którzy przyjeżdżają do Term na zgrupowania i zawody. Grupa docelowa to także rodziny z dziećmi, które przyjeżdżają do Poznania i chcą zatrzymać się blisko centrum. Jednocześnie mogą skorzystać z atrakcji aquaparku oraz pozostałych stref kompleksu. Chcielibyśmy, żeby cena pokoju hotelowego była atrakcyjna dla tych grup - mówił nam w czerwcu Kubiak.

Oczywiście to miasto będzie miało ostateczny głos w sprawie inwestycji - będzie musiało zaakceptować ewentualny pomysł inwestora.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro