Reklama
Reklama

KSW 32: poznaniacy są gotowi na trudne wyzwanie

fot. Roger Gorączniak, archiwum
fot. Roger Gorączniak, archiwum

31 października w Londynie odbędzie się KSW 32: Road to Wembley. W stolicy Wielkiej Brytanii zawalczy dwóch reprezentantów Ankosu Zapasy Poznań. Borysa Mańkowskiego i Mateusza Gamrota czeka trudne wyzwanie.

Przeciwnikiem Diabła Tasmańskiego będzie doświadczony Jesse Taylor. Amerykanin stoczył już 41 zawodowych walk (wygrał 29), a w KSW wystąpił do tej pory raz: cztery lata temu musiał uznać wyższość Mameda Khalidova. - Bił się z lepszymi nazwiskami, wygrywał też z bardzo dobrymi zawodnikami. Ponadto występował w UFC. Ma za sobą bardzo dużo walk i poddał mojego dotychczasowego rywala w pierwszej rundzie. Na pewno jest trudniejszym przeciwnikiem niż on - powiedział w rozmowie z telewizją WTK Mańkowski, który pierwotnie miał walczyć z Michaiłem Carewem.

Przed poznaniakiem jedno z największych wyzwań w karierze. - Bardzo się cieszę. Jedyne czego oczekuję od włodarzy KSW to mocni przeciwnicy. Jak na razie bardzo im dziękuję, bo spełniają to, co chciałbym robić w tym sporcie - przyznał. Stawką pojedynku będzie pas KSW w kategorii półśredniej.

Niepokonany do tej pory w zawodowych ringach Mateusz Gamrot zmierzy się z nowym nabytkiem KSW, który również nie zaznał do tej pory smaku porażki: Marifem Piraevem z Rosji. Urodzony w 1992 roku zawodnik ("Gamer" jest dwa lata starszy) stoczył do tej pory 13 walk. - Patrząc tylko po rekordzie, jest to najsilniejszy rywal w mojej dotychczasowej karierze. Wszystko zweryfikuje jednak walka - stwierdził Gamrot.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro