Reklama
Reklama

Otwierają kryty basen na Chwiałce, wkrótce również lodowisko

Basen na Chwiałce | fot. POSiR
Basen na Chwiałce | fot. POSiR

Już w piątek rozpocznie się sezon na krytej pływalni POSiR przy ulicy Chwiałkowskiego. Kilka dni później ma zostać otwarte lodowisko w sąsiedztwie basenu.

Od ubiegłego weekendu wszyscy chętni mogą korzystać z basenu krytego na osiedlu Piastowskim. W sobotę i niedzielę, z okazji otwarcia sezonu, korzystanie z basenu było bezpłatne. - Dostosowaliśmy ten obiekt do potrzeb klientów. Przede wszystkim zrobiliśmy wentylację, która była w tym roku kluczową inwestycją - mówił w weekend Norbert Nowicki, zastępca kierownika Ośrodka Przywodnego Rataje.

Tymczasem już w piątek sezon rozpocznie się na krytej pływalni przy ulicy Chwiałkowskiego. - Ze względu na piękną pogodę pływalnia letnia funkcjonowała do końca sierpnia. Woda w basenach letnich i krytych jest filtrowana przez ten sam komputerowy system i nie jest możliwe jednoczesne uruchomienie obu obiektów. Dlatego potrzebujemy około 2 tygodni na przygotowanie basenów krytych. Przygotowania obejmują kilkudniowe nalewanie wody i filtrowanie wody oraz przekazanie próbek do badań - tłumaczy Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

W najbliższych dniach działać ma zacząć również kryte lodowisko na Chwiałce. POSiR planuje, że obiekt zostanie uruchomiony w połowie września. Plany pokrzyżować mogą jednak zapowiadane na najbliższe dni wysokie temperatury, dochodzące nawet do blisko... 30 stopni Celsjusza. Lodowisko nad Jeziorem Maltańskim ma natomiast zacząć funkcjonować w pierwszym tygodniu listopada.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
20.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro