Reklama
Reklama

Termy Maltańskie: rekord frekwencji i finansowy. Obiekt przestanie przynosić straty?

fot. Termy Maltańskie
fot. Termy Maltańskie

To były rekordowe wakacje dla Term Maltańskich. Przez dwa miesiące obiekt odwiedziło prawie 230 tysięcy ludzi. Spółka poprawiła również wynik finansowy i jak dotąd wypracowała w 2015 roku 1,5 miliona złotych zysku.

W sierpniu w kompleksie pojawiło się 125 tysięcy osób, co jest najlepszym wynikiem od otwarcia obiektu. - Od początku roku każda ze stref Kompleksu zanotowała wzrost liczby osób odwiedzających. Pierwszy raz od otwarcia w tym roku w Termach Maltańskich nie będzie przerwy technologicznej, która miała miejsce ze względu na warunki gwarancyjne. Przez cały wrzesień Kompleks będzie funkcjonował bez przerwy, co zwiększa szansę na pobicie rekordowego roku 2014 - poinformował Łukasz Kubiak z Term Maltańskich.

Poznaniacy szczególnie chętnie odwiedzali obiekt w czasie upalnych dni, korzystając z atrakcji zewnętrznych. Wzrost frekwencji przełożył się na wynik finansowy. W pierwszych siedmiu miesiącach tego roku, w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej, spółka zwiększyła swoje dochody o prawie 3 miliony złotych, a zysk przekroczył 1,5 miliona. To dobra informacja: Termy Maltańskie po raz pierwszy mają szansę zakończyć rok nie wykazując straty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro