Reklama
Reklama

Wielkopolanie ukradli na targach we Frankfurcie gitary warte 200 tysięcy złotych

fot. Policja
fot. Policja

Do kradzieży doszło we Frankfurcie podczas targów muzycznych Musikmesse. Skradziono ręcznie robione gitary i sprzęt nagłaśniający o wartości 200 tysięcy złotych. Poznańscy policjanci zatrzymali siedem osób zamieszanych w sprawę. Do tej pory udało się odzyskać skradzione przedmioty o wartości 100 tysięcy złotych.

Poznańscy policjanci na koniec lipca zatrzymali siedmiu mężczyzn podejrzanych o kradzież ręcznie robionych gitar i sprzętu nagłaśniającego o wartości ponad 200 tysięcy złotych. Do kradzieży doszło 18 kwietnia br. we Frankfurcie podczas targów muzycznych Musikmesse. Wówczas z jednego z pawilonów skradziono 12 ręcznie robionych gitar i 6 sztuk sprzętu nagłaśniającego. Właściciele instrumentów zaniepokojeni utratą sprzętów o wszystkim poinformowali niemiecką Policję oraz zaczęli szukać sprzętu na własną rękę. Sprawdzając oferty w Internecie odnaleźli ogłoszenie o gitarze, podobnej do jednej ze skradzionych - informuje Patrycja Banaszak z poznańskiej policji. Wówczas, w ramach współpracy międzynarodowej, do poszukiwań sprawców kradzieży włączyli się poznańscy policjanci, którzy wytypowali sprawców przestępstwa. Podejrzanymi okazali się pracownicy firmy zajmującej się rozstawianiem stanowisk dla wystawców podczas targów. To mieszkańcy Wielkopolski w wieku od 30 do 40 lat - dodaje.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Sprawcy skradziony sprzęt wystawiali do sprzedaży na portalach internetowych i sprzedawali za kilkaset złotych. Do tej pory policjantom udało się odzyskać 5 gitar i 5 sztuk sprzętu nagłaśniającego o łącznej wartości 100 tysięcy złotych. W sprawie kradzieży odpowie 7 zatrzymanych mężczyzn, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Zarzuty paserstwa usłyszały osoby, które kupiły skradziony sprzęt.

W środę właściciele sprzętu, obywatele Włoch odbiorą swój sprzęt od poznańskich policjantów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro