Reklama
Reklama

Teatr Muzyczny przeniesie się na dawny dworzec?

Teatr Muzyczny może się przenieść na teren byłego dworca PKS. Firma budowlana w rozliczeniu za kupno terenu u zbiegu Wierzbięcic i ulicy Królowej Jadwigi chce postawić teatr.

Prezydent Poznania spotkał się już w tej sprawie z przedstawicielami firmy Skanska. Firma chce postawić na terenie dawnego dworca PKS sześć budynków, w tym ponad stu metrowy wieżowiec i nową siedzibę Teatru Muzycznego. Przedstawiciele Skanskiej poinformowali, że dla nich taka koncepcja, w której w tych obiektach powstałby Teatr Muzyczny jest to coś co jest bardzo interesujące. Teatr Muzyczny w tym kompleksie budynków, które zamierzali tam postawić bardzo uatrakcyjniłby te budynki - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Jako radni z Komisji Polityki przestrzennej od zawsze mówiliśmy, że optymalne dla zagospodarowania terenu PKS-u, całego tego kwartału jest zagospodarowanie go przez jednego inwestora w sposób spójny, przemyślany, jednolity architektonicznie. Jeżeli pojawi się taka szansa to tylko należy temu przyklasnąć - mówi Łukasz Mikuła, radny PO, przewodniczący komisji polityki przestrzennej RM.

Przenosiny teatru są konieczne, bo Teatr Muzyczny na niewielkiej scenie przy ulicy Niezłomnych nie może teraz zbudować odpowiedniej scenografii do spektakli. Miejsce nie starcza też na wszystkie kostiumy, które są przechowywane w magazynach w centrum Poznania i na Strzeszynie. Taki klasyczny zbudowany teatr powinien mieć drugą tak dużą powierzchnię jak powierzchnia sceny na jej tyłach - mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Do początku października firmy zainteresowane przejęciem terenu po byłym dworcu PKS muszą złożyć swoje oferty. Przez miesiąc mają jeszcze trwać negocjacje w sprawie wykorzystania gruntu. Wstępna umowa z wybranym inwestorem ma zostać podpisana jesienią. Oprócz firmy Skanska terenem są zainteresowane jeszcze dwie inne firmy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
1℃
-4℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro