Reklama
Reklama

Tajemniczy wrak samochodu dryfuje w Warcie

Wrak zatopionego auta dryfuje na zakolu Warty przy Wilczym Młynie. Pojazd został oznaczony przez służbę rzeczną. W sobotę będzie wydobywany na brzeg.

Wrak zauważyli członkowie Stowarzyszenia Mariniarze, którzy w tym sezonie w starym porcie prowadzą wypożyczalnię łodzi. Kilka tygodni temu rekordowo niski poziom wody w Warcie odsłonił dach samochodu. Trudno rozpoznać jego markę. Nie wiadomo tez jak długo tutaj leży. Jest tutaj dość głęboko, więc mógł nieodkryty przez wiele, wiele lat - mówi mówi Konrad Dąbrowski, Inicjatywa Mariniarze.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej oznakował auto, ostrzegając tym samym wodniaków przed wrakiem. Trwają poszukiwania firmy, która zajmie się jego wydobyciem, ponieważ nie posiadamy takiego specjalistycznego sprzętu - mówi Anna Małysz, rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Na razie nie wiadomo co znajduje się w środku pojazdu oraz jak długo zalega on w rzece. Już ustalono, że w sobotę przedpołudniem wrak w asyście policji wyjmie straż pożarna. Nasze główne zadanie będzie polegało na ustaleniu właściciela tego pojazdu, a także sprawdzeniu czy nie został on skradziony, bądź w jakiekolwiek inny sposób nie jest on powiązany z jakimkolwiek przestępstwem. Od tych ustaleń poczynionych na miejscu będą zależały nasze dalsze czynności w tej sprawie - mówi Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro