Reklama
Reklama

Napis na Galerii Arsenał: "Czy to jest odpowiedź Syryjczyków?"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Wielki napis, który pojawił się na Galerii Miejskiej "Arsenał" zaintrygował jednego z naszych czytelników. Jak się okazuje jest on częścią wystawy "Strategie Buntu", która od 28 sierpnia odbywa się w Galerii.

"PRZYCHODZIMY ZBURZYĆ TWÓJ DOM I ZRUJNOWAĆ CI ŻYCIE" - taki napis od jakiegoś czasu widnieje na Galerii Miejskiej "Arsenał" i przysłania jej witrynę. Czy to jest odpowiedź Syryjczyków na ich przyjęcie w Poznaniu? - z takim pytaniem zwrócił się do nas jeden z naszych czytelników.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Okazuje się, że napis, który pojawił się na Galerii Arsenał jest częścią odbywającej się tam wystawy "Strategie Buntu".

Napis jest dziełem i pomysłem Jacka Adamasa. To ma być niepokojące i wieloznaczne. Ma zwracać naszą uwagę na coś co może stanowić dla nas zagrożenie. Na przykład na niebezpieczne prądy intelektualne, ideologie, które rozwijają się od paru dekad, a przybierają różne pozytywne maski - tłumaczy Piotr Bernatowicz, dyrektor Galerii Miejskiej "Arsenał". To jest metoda działania Jacka Adamasa, by wyjść do nas, nas "zaatakować" , zainteresować, by wybić się z ikonosfery miejskiej - dodaje".

Wystawa odbywa się w Galerii Miejskiej "Arsenał" od 28 sierpnia i potrwa do 11 października. Prezentowane są prace Jerzego "Jurry" Zielińskiego, Zbigniewa Warpechowskiego, Jacka Adamasa, Wojciecha Korkucia, Grupy The Krasnals. Wystawa zaprezentuje sztukę, którą można odczytywać jako wyraz sprzeciwu i buntu wobec współczesnych nurtów społecznych i kulturowych totalizujących myślenie i destruujących wartości - informują organizatorzy. Szczegóły dotyczące wystawy można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro