Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Napis na Galerii Arsenał: „Czy to jest odpowiedź Syryjczyków?"

j
wtorek, 8.09.2015 r.
godz. 22.19
j | wtorek, 8.09.2015 r., godz. 22.19
Napis na Galerii Arsenał: „Czy to jest odpowiedź Syryjczyków?
fot. Czytelnik

Wielki napis, który pojawił się na Galerii Miejskiej "Arsenał" zaintrygował jednego z naszych czytelników. Jak się okazuje jest on częścią wystawy „Strategie Buntu”, która od 28 sierpnia odbywa się w Galerii.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Fauna i flora na greckiej Krecie | Wczoraj, godz. 16:00
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

„PRZYCHODZIMY ZBURZYĆ TWÓJ DOM I ZRUJNOWAĆ CI ŻYCIE” - taki napis od jakiegoś czasu widnieje na Galerii Miejskiej „Arsenał” i przysłania jej witrynę. Czy to jest odpowiedź Syryjczyków na ich przyjęcie w Poznaniu? - z takim pytaniem zwrócił się do nas jeden z naszych czytelników.

Okazuje się, że napis, który pojawił się na Galerii Arsenał jest częścią odbywającej się tam wystawy "Strategie Buntu".

Napis jest dziełem i pomysłem Jacka Adamasa. To ma być niepokojące i wieloznaczne. Ma zwracać naszą uwagę na coś co może stanowić dla nas zagrożenie. Na przykład na niebezpieczne prądy intelektualne, ideologie, które rozwijają się od paru dekad, a przybierają różne pozytywne maski – tłumaczy Piotr Bernatowicz, dyrektor Galerii Miejskiej „Arsenał”. To jest metoda działania Jacka Adamasa, by wyjść do nas, nas „zaatakować” , zainteresować, by wybić się z ikonosfery miejskiej – dodaje”.

Wystawa odbywa się w Galerii Miejskiej "Arsenał" od 28 sierpnia i potrwa do 11 października. Prezentowane są prace Jerzego „Jurry” Zielińskiego, Zbigniewa Warpechowskiego, Jacka Adamasa, Wojciecha Korkucia, Grupy The Krasnals. Wystawa zaprezentuje sztukę, którą można odczytywać jako wyraz sprzeciwu i buntu wobec współczesnych nurtów społecznych i kulturowych totalizujących myślenie i destruujących wartości – informują organizatorzy. Szczegóły dotyczące wystawy można znaleźć tutaj.

Reklama