Reklama
Reklama

Rada Miasta zajmie się obniżką cen za przejazdy

Już w wakacje informowaliśmy o pomysłach zmian w taryfie biletowej. Urzędnicy chcieliby obniżenia ceny za przejazdy z tPortmonetką. We wtorek sprawą zajmą się miejscy radni.

Przypominamy, że w wakacje pojawiły się propozycje urzędników, które zakładają obniżenie cen za przejazdy powyżej sześciu przystanków. Obecnie za przejechanie jednego przystanka płacimy 60 groszy. Pokonanie dwóch kolejnych kosztuje po 50 groszy, a dwóch następnych po 34 grosze. To nie ma się zmienić. Mniej zapłacimy natomiast za przejechanie szóstego i siódmego przystanka. Obecnie przejazd kosztuje po 26 groszy, a ma kosztować po 16 groszy. Za ósmy i dziewiąty przystanek zamiast po 12 groszy opłata ma wynosić 8 groszy (tyle, ile za każdy kolejny). Oznacza to, że w przypadku 10-przystankowej podróży zapłacimy 2,84 zł zamiast 3,12 zł (obecnie).

Wśród pomysłów urzędników jest także wprowadzenie rocznego biletu senioralnego dla osób, które ukończyły 65 lat w cenie 50 złotych, likwidacja biletów 48 i 72 godzinnych oraz wprowadzenie biletu tygodniowego. Urzędnicy szacują, że koszt wprowadzenia zmian to około 5,7 mln złotych. Nad zmianami debatować będą miejscy radni na dzisiejszej sesji Rada Miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
33.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro