Reklama

Pasażerowie sprawdzą taksówkę w bazie danych

Poznańscy urzędnicy chcą stworzyć system, który ułatwi pasażerom samodzielne kontrolowanie taksówek.

W poznańskim Urzędzie Miasta od kilku lat działa specjalny zespół, którego zadaniem jest kontrola nieuczciwych taksówkarzy. Urzędnicy chcieliby jednak ułatwić procedurę kontroli taksówek. Urzędnicy proponują, żeby na drzwiach każdej taksówki pojawił się specjalny QRCode, który zeskanowany telefonem komórkowym będzie przekierowywał pasażera do bazy taksówek. W ten sposób pasażer będzie mógł samodzielnie sprawdzić informacje o kierowcy i cenach - Jeśli radni się zgodzą, to chcemy naklejki i dostęp do systemu wprowadzić do końca roku. Wprowadzenie systemu nie będzie drogie, to koszt około 10 tys. zł, koszty poniesie miasto a nie taksówkarze - mówił na posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej przedstawiciel Wydziału Działalności Gospodarczej.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Radni z Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej poparli pomysł urzędników, a we wtorek zajmie się nim Rada Miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro