Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali kobietę, która wyłudziła na schorowanego 73-latka kredyt

fot. Policja, archiwum

Policjanci z Wrześni zatrzymali kobietę, która 1 lipca wyłudziła na 73-letniego mieszkańca Chwalibogowa pod Wrześnią umowę kredytową na sprzęt RTV o wartości prawie 17 tysięcy złotych. Kobieta wpadła dzięki nagraniom z kamery monitoringu.

Do zdarzenia doszło 1 lipca. Jak ustalili policjanci, dwie nieznane kobiety podjechały tego dnia przed dom schorowanego 73-latka w Chwalibogowie. Po krótkiej rozmowie staruszek wrócił na chwilę do swojego domu, po czym wsiadł z kobietami do samochodu i odjechał w kierunku Wrześni - wyjaśniał wówczas Adam Wojciński z policji we Wrześni. Jak później ustalono mężczyzna wrócił do domu po dowód osobisty. Wówczas 73-latek zniknął na kilka godzin. Po upływie paru dni okazało się, że nieznana kobieta wyłudziła na pokrzywdzonego umowę kredytową na sprzęt RTV na kwotę blisko 17 tys. zł - dodał.

Po tym jak policjanci opublikowali nagranie z kamery monitoringu kobietę udało się zatrzymać. Okazało się, że odpowiedzialna za ten czyn jest 37-letnia mieszkanka Stargardu Szczecińskiego. Kobieta dostała zarzut oszustwa, przyznała się do zarzucanego jej czynu. Dobrowolnie poddała się karze. Sprawczyni złożyła stosowne wyjaśnienia oraz zobowiązała się do naprawienia szkody. Do tej pory nie była karana. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności - poinformował Adam Wojciński z policji we Wrześni.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro