Reklama
Reklama

Poznańska Drag Queen: "wychodzę w nocy na ulicę i nic mi się nie dzieje"

W najbliższy weekend odbędzie się w Poznaniu jubileuszowy X Festiwal Drag Queen. Z tej okazji gośćmi Poranka WTK były poznańskie Drag Queen Emma i Lolita Queen. Dziewczyny opowiedziały o tym, czym jest Drag Queen, ale też jak są odbierane w społeczeństwie. Zachęcamy do obejrzenia rozmowy w serwisie WTK Play.

12 września w klubie Come Back odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Festiwalu Drag Queen.- W tym roku zgłosiło się 8 uczestniczek. Jeśli chodzi o kryteria - musi to być mężczyzna uprawiający swoistą sztukę "drag queen" -wyjaśniał na naszych łamach Sebastian Piotrzkowski, organizator imprezy. "Drag queen" to mężczyźni, którzy w dzień często pracują, uczą się, czy wykonują normalne zajęcia, a w nocy z pasją i oddaniem wcielają się w role kobiet. Patronat nad imprezą objęła miejska radna Katarzyna Kretkowska.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Dwie poznańskie Drag Queen były gośćmi dzisiejszego Poranka WTK. Emma opowiadała o tym, że stosunek do Drag Queen wbrew pozorom nie jest negatywny -Właśnie nie. Dużo ludzi tak myśli, a tak nie jest. Tak się w cudzysłowie mówi, że Wilda, Jeżyce to penery. Niech mi Pan wierzy, że mieszkam na Wildzie, wychodzę na ulice tak jak teraz i nic mi się nie dzieje. Wręcz jestem zaczepiana, są mi robione zdjęcia. Jest naprawdę fajnie. Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy w serwisie WTK Play.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro