Reklama

Poznańska Drag Queen: "wychodzę w nocy na ulicę i nic mi się nie dzieje"

W najbliższy weekend odbędzie się w Poznaniu jubileuszowy X Festiwal Drag Queen. Z tej okazji gośćmi Poranka WTK były poznańskie Drag Queen Emma i Lolita Queen. Dziewczyny opowiedziały o tym, czym jest Drag Queen, ale też jak są odbierane w społeczeństwie. Zachęcamy do obejrzenia rozmowy w serwisie WTK Play.

12 września w klubie Come Back odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Festiwalu Drag Queen.- W tym roku zgłosiło się 8 uczestniczek. Jeśli chodzi o kryteria - musi to być mężczyzna uprawiający swoistą sztukę "drag queen" -wyjaśniał na naszych łamach Sebastian Piotrzkowski, organizator imprezy. "Drag queen" to mężczyźni, którzy w dzień często pracują, uczą się, czy wykonują normalne zajęcia, a w nocy z pasją i oddaniem wcielają się w role kobiet. Patronat nad imprezą objęła miejska radna Katarzyna Kretkowska.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Dwie poznańskie Drag Queen były gośćmi dzisiejszego Poranka WTK. Emma opowiadała o tym, że stosunek do Drag Queen wbrew pozorom nie jest negatywny -Właśnie nie. Dużo ludzi tak myśli, a tak nie jest. Tak się w cudzysłowie mówi, że Wilda, Jeżyce to penery. Niech mi Pan wierzy, że mieszkam na Wildzie, wychodzę na ulice tak jak teraz i nic mi się nie dzieje. Wręcz jestem zaczepiana, są mi robione zdjęcia. Jest naprawdę fajnie. Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy w serwisie WTK Play.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro