Reklama
Reklama

Rozpoczął się sezon zimowy na poznańskich pływalniach

fot. WTK Play

Początek września dla wielu poznaniaków oznacza rezygnację z kąpieli w jeziorach i powrót na kryte baseny. Korzystać można m.in. z obiektu na osiedlu Piastowskim, który przeszedł ostatnio modernizację.

Pływalnie w stolicy Wielkopolski to nie tylko wielkie obiekty, takie jak Termy Maltańskie. To również osiedlowe baseny. - Cieszymy się z tego, że ludzie przychodzą na basen i chcą jakoś ciekawie spędzić czas, nie tylko siedząc w domu - przyznał w rozmowie z telewizją WTK Remigiusz Grześkowiak, ratownik na Basenie Rataje.
Basen zyskał m.in. nową wentylację, poprawiono również ściany i nieckę. Wykonano także remont dachu, który kilka miesięcy temu uległ znacznemu uszkodzeniu. - Dostosowaliśmy ten obiekt do potrzeb klientów. Przede wszystkim zrobiliśmy wentylację, która była w tym roku kluczową inwestycją - powiedział Norbert Nowicki, zastępca kierownika Ośrodka Przywodnego Rataje.
Jeszcze w niedzielę, do godziny 16:00, z obiektu na os. Piastowskim można korzystać bezpłatnie. 11 września ruszy kryta pływalnia na Chwiałce. Szczegółowe informacje dotyczące pływalni znaleźć można na stronach internetowych POSiR.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro