Reklama

Koniec referendum. Oficjalne wyniki w poniedziałek

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Do godziny 22:00 potrwa ogólnopolskie referendum. Do tego czasu obowiązuje cisza referendalna - jej złamanie grozi poważnymi karami. Aby otrzymać kartę do głosowania, należy przedstawić komisji wyborczej dokument ze zdjęciem i złożyć podpis w spisie wyborców.

Referendum zostało zarządzone przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Na białej karcie w formacie A-4 znajdują się trzy pytania:
- Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?
- Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
- Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

Do wyboru są opcje TAK i NIE. Zaznaczyć można jedną odpowiedzieć, stawiając w odpowiedniej kratce znak X (dwie przecinające się linie). Wynik referendum będzie wiążący, jeśli weźmie w nim udział przynajmniej połowa osób uprawnionych do głosowania.
Mieszkańcy Poznania za pośrednictwem tej strony mogą sprawdzić czy znajdują się w spisie wyborców oraz gdzie położona jest ich obwodowa komisja wyborcza.
  • Aktualizacja
    niedziela, 6.09.2015 r., godz. 22.08
    Aktualizacja
    niedziela, 6.09.2015 r., godz. 22.08
    Głosowanie zakończyło się punktualnie o 22:00. Z nieoficjalnych informacji wynika, że frekwencja wyniosła grubo poniżej 50%. Oficjalne wyniki PKW poda jednak dopiero w poniedziałek o 18:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro