Reklama
Reklama

Motocykliści opanowali Poznań!

fot. Andrzej Trzmiel

W sobotę w Poznaniu zorganizowana została Parada Motocyklowa. Motocykliści uczczcili 35. rocznicę powstania "Solidarności".

31 sierpnia w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody 35. rocznicy powstania "Solidarności". Dzień Solidarności i Wolności, święto państwowe, jest obchodzony już dziesiąty raz. Ustanowiono go w 2005, by upamiętnić działania Polaków z 1980 roku, które przyczyniły się m.in. do upadku komunizmu. To właśnie w sierpniu 1980 roku podpisywane były tzw. Porozumienia Sierpniowe.

Również z okazji 35. rocznicy powstania "Solidarności" w sobotę na ulicach miasta zorganizowana została VIII Parada Motocyklowa. Parada wyruszyła z Placu Adama Mickiewicza o godzinie 15:00.

Trasa parady: Plac im. Adama Mickiewicza, Wieniawskiego, Fredry, al. Niepodległości, Wierzbięcice, 28 czerwca 1956, Hetmańska, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego, Przybyszewskiego, Żeromskiego, Niestachowska, Witosa, al. Solidarności, Rondo Solidarności, Serbska, Szelągowska, Garbary, Królowej Jadwigi, Krzywoustego, Rondo Rataje, Rondo Starołęka, Hetmańska, Dmowskiego, Miedziana.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro