Reklama

Czerwona Torebka sprzeda merlin.pl?

fot. wikipedia
fot. wikipedia

Należąca do Mariusza Świtalskiego spółka Czerwona Torebka planuje sprzedaż sklepu merlin.pl. Zainteresowana kupnem jest firma Tell, która najbardziej znana jest z zarządzania sieciami sprzedaży dla operatorów komórkowych.

Merlin.pl został przejęty przez spółkę Czerwona Torebka wiosną 2013 roku. Po przejęciu siedziba sklepu internetowego została przeniesiona do biurowca przy ulicy Marcelińskiej. Od kilku miesięcy mówi się jednak o problemach finansowych Czerwonej Torebki. Wcześniej sprzedana została należąca do spółki sieć sklepów Małpka, a teraz na sprzedaż wystawiony został sklep internetowy merlin.pl. List intencyjny w sprawie sprzedaży podpisano z firmą Tell, która ma w tej chwili wyłączność na negocjacje - W tym czasie strony prowadziły będą negocjacje umów wymaganych do przeprowadzenia opisanej wyżej transakcji, przygotowywały dokumenty, a Tell przeprowadzi badanie due diligence Merlin .pl. Pozytywny wynik due diligence stanowi jeden z warunków przeprowadzenia transakcji nabycia akcji spółki Merlin.pl - napisano w komunikacie prasowym. W tej chwili nie wiadomo, jaka może być kwota transakcji, ale kapitał zakładowy spółki wynosi 1,86 miliona złotych. Nie wiadomo też, czy spółka kolejny raz zmieni swoją siedzibę i wyprowadzi się z Poznania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro