Reklama
Reklama

Dopalaczy już podobno w Poznaniu nie ma, ale policja profilaktycznie będzie z nimi walczyć

Program profilaktyczny "Dopalacze niszczą życie" zainaugurowała wielkopolska policja. Program skierowany jest przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej.

O ofiarach dopalaczy i walce ze sklepami sprzedającymi "legalne używki" pisaliśmy wielokrotnie na naszych łamach. 21 sierpnia informowaliśmy, że zamknięto w Poznaniu ostatni sklep z dopalaczami. Zdaniem Cyryli Staszewskiej z Sanepidu była to zasługa wprowadzenia nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Obecnie za handel dopalaczami grozi kara nawet w wysokości 1 mln złotych.

Natomiast w najbliższy piątek, wielkopolska policjazainauguruje skierowany do młodzieży program "Dopalacze niszczą życie". Oficjalne rozpoczęcie programu będzie miało miejsce w Ostrowskim Centrum Kultury - Uroczyste rozpoczęcie programu, tego samego dnia odbędzie się także na terenie wszystkich powiatów województwa wielkopolskiego. W każdym mieście inauguracja poprzedzona zostanie premierą filmu Ostrowskiej Grupy PaT pt. "Dopalacze niszczą życie". Ponadto prowadzone będą działania profilaktyczne realizowane przez młodzież - informuje Marcin Smuszkiewicz z wielkopolskiej policji.

Pomysłodawcy programu stawiają przede wszystkim na edukacje młodych ludzi - Program ma na celu przekazanie wiedzy na temat konsekwencji zdrowotnych, psychologicznych, neurologicznych, społecznych i prawnych zażywania substancji zastępczych i środków odurzających oraz wskazanie sposobów zapobiegania istniejącym zagrożeniom - dodaje Smuszkiewicz. Do współpracy przy realizacji programu zaproszono Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Wojewodę Wielkopolskiego, Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Telewizję Polską.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
10℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
7.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro