Reklama

Maciej Gajos zaprezentowany. "Zdaję sobie sprawę jaki to klub"

fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak

W środę odbyła się oficjalna prezentacja Macieja Gajosa. Nowy piłkarz Lecha Poznań podkreślał, że liczy na grę w pierwszej jedenastce. Jest również świadom czekającego go wyzwania.

- Cieszę się, że trafiłem do Poznania. Ludzie, którzy mnie obserwowali, często podkreślali, że moje cechy pomogą Lechowi w odnoszeniu sukcesów - powiedział Gajos na środowej konferencji prasowej. - Mam nadzieję, że trener będzie wystawiać mnie w pierwszej jedenastce, a ja dam z siebie wszystko, aby strzelać jak najwięcej bramek - dodał.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Mistrz Polski w bieżącym sezonie ekstraklasy spisuje się słabo i zajmuje dopiero 14. pozycję w tabeli ekstraklasy. Środkowy pomocnik wzmocnił zatem zespół w bardzo trudnym momencie i będzie musiał szybko poradzić sobie z presją. - Zdaję sobie sprawę jakim klubem jest Lech. Wszędzie są lepsze i gorsze momenty. Drużyna ma teraz troszkę więcej czasu. Mam nadzieję, że zaczniemy punktować i wrócimy na właściwe miejsce - stwierdził.

Transfer do zespołu grającego w europejskich pucharach może być dla Gajosa trampoliną do reprezentacji Polski. Był już do niej powoływany, ale jeszcze nie zadebiutował w koszulce z orłem na piersi. - Trenerzy kadry obserwują wszystkie zespoły i wielu zawodników. Selekcjonera trzeba przekonać dobrą grą i zrobię wszystko, aby tego dokonać przez występy w Lechu - podkreślił Gajos.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro