Reklama

Konsultacje w sprawie remontu tras tramwajowych na Ratajach: mają jeździć ciszej czy częściej?

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Od kilku miesięcy planowany jest remont torowisk tramwajowych na odcinku ul. Kórnicka - os. Lecha - Rondo Żegrze. W najbliższym tygodniu odbędą się konsultacje społeczne związane z tą inwestycją.

Trasa na wspomnianym odcinku znajduje się w kiepskim stanie. Świetnie pokazały to ostatnie upały, podczas których pojazdy pomiędzy Os. Lecha a Polanką zwolniły do 5km/h.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Generalnym założeniem jest wykonanie torów o nowoczesnych parametrach technicznych i technologicznych, w celu osiągnięcia m.in. trwałości, stabilności, poprawy bezpieczeństwa, ograniczenia emisji drgań i hałasu oraz poprawienia komfortu podróżowania, z uwzględnieniem przebudowy infrastruktury przystankowej na całej trasie tramwajowej, poprzez m.in. jej dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych - informuje ZTM.

Na spotkaniu, które odbędzie się we wtorek, 8 września, o godzinie 17.00, w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Poznaniu, na os. Stare Żegrze 1, konsultowane będą m.in. kwestie umiejscowienia poszczególnych przystanków.

Proponowane koncepcje znaleźć można na stronie urzędu miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro