Reklama
Reklama

Konsultacje w sprawie remontu tras tramwajowych na Ratajach: mają jeździć ciszej czy częściej?

fot. ZTM Poznań

Od kilku miesięcy planowany jest remont torowisk tramwajowych na odcinku ul. Kórnicka - os. Lecha - Rondo Żegrze. W najbliższym tygodniu odbędą się konsultacje społeczne związane z tą inwestycją.

Trasa na wspomnianym odcinku znajduje się w kiepskim stanie. Świetnie pokazały to ostatnie upały, podczas których pojazdy pomiędzy Os. Lecha a Polanką zwolniły do 5km/h.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Generalnym założeniem jest wykonanie torów o nowoczesnych parametrach technicznych i technologicznych, w celu osiągnięcia m.in. trwałości, stabilności, poprawy bezpieczeństwa, ograniczenia emisji drgań i hałasu oraz poprawienia komfortu podróżowania, z uwzględnieniem przebudowy infrastruktury przystankowej na całej trasie tramwajowej, poprzez m.in. jej dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych - informuje ZTM.

Na spotkaniu, które odbędzie się we wtorek, 8 września, o godzinie 17.00, w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Poznaniu, na os. Stare Żegrze 1, konsultowane będą m.in. kwestie umiejscowienia poszczególnych przystanków.

Proponowane koncepcje znaleźć można na stronie urzędu miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiepskie warunki na drogach w Poznaniu przez opady śniegu
3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
21.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro