Problemy z zasilaniem na PST: liczba tramwajów będzie ograniczona

fot. archiwum

Od rana na PST pojawiły się drobne problemy z zasilaniem. Tramwaje poruszają się w miarę normalnie, jednak notowane są kilkusekundowe przerwy. Po południu liczba tramwajów na PST będzie ograniczona.

Jak informuje dyżurny Nadzoru Ruchu MPK - od rana na trasie PST mamy problemy z zasilaniem. Jest to związane z wcześniejszą awarią kabla. Jeździmy teraz na jednym zasilaczu. W zasadzie większych utrudnień w tym miejscu nie ma jednak odnotowujemy kilkusekundowe przerwy w zasilaniu, kiedy na trasie pojawią się wzmożony ruch tramwajowy. Informację o problemach przekazaliśmy motorniczym, zostali oni poproszeni o to, by płynniej ruszać. Na miejscu są już nasze służby. Zostało też wezwane pogotowie energetyczne.

Aktualizacja

Choć awarię udało się wstępnie usunąć o czym informował nas Nadzór Ruchu MPK. Okazuje się, że prace będą trwały nadal i wprowadzone zostaną zmiany, liczba tramwajów będzie ograniczona. W związku z tym od godzin popołudniowych tramwaje linii 20 nie będą kursować, a tramwaje linii nocnej 201 kursować będą zastępczo do pętli Połabska. Odjazdy z Połabskiej o 2 minuty wcześniej niż z os. Sobieskiego. W godzinach nocnych uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza T21 - informuje MPK.

Autobusy Linii T21 kursować będą po trasie:

RONDO KAPONIERA - Zwierzyniecka - Mickiewicza - Dąbrowskiego - Roosevelta - Pułaskiego - Księcia Mieszka I - Szeligowskiego - Szymanowskiego - Smoleńska - OS. SOBIESKIEGO (powrót: OS. SOBIESKIEGO - Szeligowskiego - Księcia Mieszka I - Pułaskiego - Roosevelta - RONDO KAPONIERA).

Odjazdy z Os. Sobieskiego od 23.12 do 4.12 co pół godziny, natomiast z ronda Kaponiera od 23.18 do 4.18 co pół godziny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
36.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro