Reklama
Reklama

PKP: utrudnienia na trasie Poznań - Szczecin. Nawałnica powaliła drzewa na tory

fot. archiwum

Gwałtowna nawałnica, która przeszła w nocy nad województwem lubuskim w rejonie miejscowości Dobiegniew powaliła na linie kolejową około 30 drzew. Zablokowana została trasa z Poznania do Szczecina. Pociągi jeżdżą zmienioną trasą.

We wtorek po godzinie 21:00 gwałtowna nawałnica, która przeszła w okolicach miejscowości Dobiegniew na odcinku Dobiegniew - Bierzwnik powaliła na linie kolejową około 30 drzew. Zablokowana została dwutorowa trasa z Poznania do Szczecina.

Jak poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec - pociągi jeżdżą zmienioną trasą. Po godz. 3.30 składy Szczecinianin i Bryza wycofane zostały do Szczecina Dąbia i przez Kostrzyn pojada do Poznania. Pociąg Chrobry i Światowid wycofano do Krzyża i po połączeniu jada przez Kostrzyn do Szczecina.

Komunikacja regionalna planowana jest z wykorzystaniem autobusów na odcinku Dobiegniew - Bierzwnik. Pociągi dalekobieżne z kierunków Poznań - Szczecin pojada zmieniona trasą - dodaje.

Na razie udało się usunąć z torowiska siedem drzew. Pozostało jeszcze kilkanaście. Uszkodzona jest siec trakcyjna i konstrukcje wsporcze. Według wstępnych zapowiedzi prace mają potrwać do wieczora. Podróżni są poinformowani że gwarantowany jestzwrotod 50 do 100% kosztów podróży - zapewnia rzecznik.

Aktualizacja:

W ruchu regionalnym na odcinku Dobiegniew - Bierzwnik wprowadzona jest zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi dalekobieżne na trasie Szczecin - Poznań kursują zmienioną trasą. Na dworcach i na peronach podawane są informacje o zmienionej organizacji ruchu. Podróżni są informowani o sytuacji również przez drużyny konduktorskie. Podróżni czterech pociągów zostali poinformowani, że gwarantowany jest zwrot 100% kosztów podróży - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK. Na dworcach i na peronach podawane są informacje o zmienionej organizacji ruchu. Podróżni są informowani o sytuacji również przez drużyny konduktorskie - dodaje.

  • Aktualizacja
    środa, 2.09.2015 r., godz. 21.03
    Aktualizacja
    środa, 2.09.2015 r., godz. 21.03
    PKP PLK usunęła powalone drzewa z jednego z torów. Pociągi wszystkich kategorii mogą już kursować na odcinku Poznań - Szczecin. Drugi tor ma zostać uprzątnięty w czwartek.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro